Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.4.2018 - 31.5.2018

Výstava Založení Československa 1918

U příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa představí České centrum Rotterdam ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Haagu a zastoupením CzechTourism Benelux a výstavu „Založení Československa 1918“, která se koná od 6. dubna do 31. května v Evropském domě (Huis van Europa) v Haagu. Slavnostní otevření proběhne v úterý 17. dubna.

Výstava nabízí stručný a přístupný tematický přehled událostí v Československu v globálním kontextu historie 20. století. Návštěvník se seznámí s milníky tohoto chaotického a nejistého období prostřednictvím příběhů politických protagonistů, jako jsou zakladatelé státu Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš a Milan Rastislav Štefánik. Součástí výstavy jsou však i vrcholy československé vědy a kultury.

Slavnostní otevření v úterý 17. dubna je přístupné výhradně na pozvání. V souvislosti s bezpečnostními opatřeními je při návštěvě Evropského domu nutné mít u sebe platný průkaz totožnosti (cestovní pas, ID kaart/občanský průkaz nebo řidičský průkaz).    

Akce se koná v rámci projektu 1918-2018.

 

Místo konání:
House of Europe
Datum:

Od: 6.4.2018
Do: 31.5.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala