Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.10.2016 17:00

Václav Havel: Dreaming of a better Europe

Symposium a výstava fotografií u příležitosti nedožitých 80. narozenin Václava Havla s přihlédnutím k jeho evropskému duchovnímu odkazu. V Mezinárodním tiskovém středisku Nieuwspoort v Haagu debatuje Renée Postma, Paul Scheffer a Michael Žantovský.

Před pěti let zemřel Václav Havel, český dramatik, disident a státník. Toto výročí si připomenou lidé doma i v cizině. V Nizozemsku se z iniciativy Velvyslanectví ČR v Haagu, Českého centra a Mezinárodního tiskového střediska Nieuwspoort uskuteční 28. října debata s Michaelem Žantovským, ředitelem Knihovny Václava Havla v Praze a autorem oceňovaného Havlova životopisu, který vyšel i v nizozemštině. S Michaelem Žantovským bude ve středisku Nieuwspoort debatovat Paul Scheffer, profesor evropských studií v Tilburgu, který se v 80. letech s Havlem seznámil osobně, když jako novinář cestoval po střední a východní Evropě. Moderátorka: Renée Postma, bývalá dopisovatelka ve střední a východní Evropě pro deník NRC Handelsblad.

Vstup na debatu zdarma, ale je nutné se předem přihlásit – e-mailem (cchaag@czech.cz) nebo telefonicky (010-225 17 13).

Václav Havel – život v obrazech

Od 24. října do 24. listopadu se v budově Mezinárodního tiskového střediska Nieuwspoort v Haagu koná fotografická výstava o životě Václava Havla. Obsahuje fotografie z Havlova rodinného archivu, ale také snímky m.j. Tomkiho Němce, Oldřicha Škáchy a Karla Cudlína – fotografů, kteří Havla dobře znali a portrétovali ho v mnoha rozhodujících okamžicích jeho života.

 Výstava Václav Havel: život v obrazech je přístupná po předchozím ohlášení v pracovní dny od 10 do 17 hodin, ohlásit se lze na: Internationaal Perscentrum Nieuwspoort, Lange Poten 10, 2511 CL Den Haag T +31-70-3469440 E: receptie@nieuwspoort.nl.

Ve spolupráci s velvyslanectvím ČR, střediskem Nieuwspoort, Czechtourismem a Knihovnou Václava Havla.


Obrázek: Knihovna Václava Havla © Oldřich Škácha

Místo konání:
Amsterdam
Datum:

28.10.2016 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala