Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.11.2019 - 8.1.2020

On the Road: studenti UMPRUM v Nijmegenu

Druhé zastavení putovní výstavy On the Road probíhá od 3. listopadu do 8. ledna v nizozemském Nijmegenu. Tamní galerie Marzee zaměřená na současné umělecké šperky představuje práce Evy Eislerové a absolventů jejího ateliéru z pražské UMPRUM.

 

"Vedoucí Ateliéru K.O.V. UMPRUM, Eva Eisler a absolventi jím vedeného ateliéru, se představí na výstavě, která je již třetí na Marzee show. Marzee show upozorňuje na kreativitu, estetiku a intelektuální přístup k tvorbě, ke kterému vedou své studenty vybraní pedagogové a který se odráží v jejich pracech.

Česká umělkyně Eva Eisler převádí nejjednodušší motivy a materiály do objektů s podmanivou vizuální stránkou, ale zároveň i s konceptuálním vlivem. Její neomezený talent jako designéra – tvůrce, schopnost reinterpretovat historické imperativy současným pohledem a velkorysost sdílet a nikoli vnucovat její estetiku, z ní udělaly oblíbenou pedagožku. Takovou, která je skutečně hrdá na úspěchy svých studentů a podařilo se jí, aby Ateliér K.O.V. získal mezinárodní uznání, nejen prostřednictvím výstav a mnohých ocenění.  

Když jsem byl poprvé představen v Ateliéru K.O.V., byl jsem ohromen kvalitou a rozsahem této takzvané „studentské“ práce, o které jsem se přesvědčil, že je zralá a sofistikovaná, originální a různorodá, důkaz, že Eisler - sama „minimalistická“ - neměla žádné předsudky ani tendenci studentům vnucovat svůj názor. Soustavná práce Ateliéru K.O.V. je příkladem svobody, kterou Eva Eisler svým studentům jako pedagog umožňuje a zároveň je motivuje k výsledkům, které překonávají kvalitativní kritéria pro 'začínající umělce'."

 TONI GREENBAUM, historik umění, New York, září 2019 

(Text © Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, 2019)

Více na webu UMPRUM

Více o výstavě a galerii Marzee

(Photo © Galerie Marzee)

 

Místo konání:
Galerie Marzee, Lage Markt 3, 6511 VK Nijmegen
Datum:

Od: 3.11.2019
Do: 8.1.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala