Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.9.2013 14:00 - 16:00

Přednáška - vila Tugendhat a vila Jongerius

Iveta Černá, ředitelka vily Tugendhat, a Bettina van Santen, historička architektury z odboru památkové péče radnice Utrecht, představí v Utrechtu ve čtvrtek 19. září dvě významné modernistické památky: brněnskou vilu Tugendhat a utrechtskou vilu Jongerius. Během dvouhodinové přednášky seznámí obě odbornice posluchače s pohnutými osudy těchto vil včetně srovnání jejich podobností i odlišností.

Vstup zdarma, přednášky proběhnou v angličtině. Registrace předem na rogier.laterveer@hu.nl

Čas: 14.00-16.00, přístup od 13.30

Místo: Hogeschool Utrecht, Oudenoord 700

Obě vily byly ve své době významnými novátorskými architektonickými projekty, při jejichž realizaci i pozdější renovaci hrály významnou roli rodiny zadavatelů. Domy se měly záměrně odlišovat od tehdejší běžné výstavby, měly reflektovat novou dobu. Obě vily jsou dnes taktéž zapsány na seznamy kulturního dědictví, vila Tugendhat se řadí mezi památky chráněné UNESCO, vila Jongerius (www.villajongerius.nl) patří mezi tzv. rijksmonumenty, důležité nizozemské kulturní památky.

Od 1. do 20. září bude na Hogeschool Utrecht (Instituut Gebouwde Omgeving) k vidění výstava o historii vily Tugendhat. Tato výstava poputuje posléze do Českého centra Rotterdam, kde bude návštěvníkům přístupná od 30. září do 22. října. Více informací na http://hague.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/tugendhat-2013/.

Fotografie: David Židlický

Místo konání:
Hogeschool Utrecht, Oudenoord 700, Utrecht
Datum:

19.9.2013 14:00 - 16:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala