Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.10.2013 14:00

3x vila Tugendhat

V rámci rotterdamského Mezinárodního filmového festivalu věnovanému architektuře (AFFR) připravuje České centrum na neděli 13. října bohatý program na téma vila Tugendhat. Film, přednáška či komentovaná prohlídka výstavy v prostorách Českého centra představí tento brněnský architektonický skvost z různých úhlů.

Již od 30. září bude v prostorách ČC přístupná výstava Vila Tugendhat, jež přibližuje mj. historii vzniku či nedávnou náročnou renovaci této vily.

Program doplní přednáška univerzitního profesora Paula Meurse (TU Delft), odborníka na restaurování architektonických objektů, a projekce dokumentárního filmu České televize Vila Tugendhat – srdce z onyxu ze série „Národní klenoty“ (2012, režie O. Kallus, v originálním znění s nizozemskými titulky).

Akce je organizována ve spolupráci s AFFR, na jehož letošním programu dále stojí německý dokumentární film Haus Tugendhat režiséra Dietera Reifarta (2013, 116min). Komentovanou prohlídku k výstavě přislíbili architekti Tomáš Rusín a Ivan Wahla z architektonické kanceláře RAW, kteří se na opravě vily podíleli. Data projekcí budou upřesněna na webových stránkách www.affr.nl. Pro více informací viz také http://tugendhat.pandorafilm.de či následující trailer:

Fotografie © David Židlický

Místo konání:

Westersingel 9
3014 GM Rotterdam
Nizozemí

Datum:

13.10.2013 14:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala