Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.9.2020 - 31.12.2020

Č!Knihožrouti / TSJ!Boekenvreters

Každý týden vám v krátkém videu přestavíme nejen překlad české literatury do nizozemštiny, ale také lidi, kteří se o něj zasloužili.

Teď když nás korona nutí poustevničit převážně doma, máme spousty času na čtení. Co číst? Z iniciativy literární agentury Pluh vám České centrum Rotterdam a České centrum Brusel připomene i přiblíží českou literaturu v nizozemském překladu. Každý týden umístíme na Facebook video, v němž překladatel, případně jiný „člověk od fochu“, představí knihu českého autora, která nedávno vyšla v nizozemštině nebo jejíž vydání se brzy chystá. Chceme tak podnítit zájem o českou literaturu v nizozemské jazykové oblasti a představit ty, kteří se o pestrý výběr české literatury v nizozemštině za dlouhá léta zasloužili.

Jako první dostal slovo přední nizozemský literární překladatel Kees Mercks. Se čtenáři od 8 do 88 let se podělil o své překladatelské radosti i starosti s legendární knihou Pavla Šruta Lichožrouti (De Sokkenvreters, Rubinstein 2019). Držte si čepice, totiž ponožky, jedeme z kopce!

Upozorňujeme, že videa jsou v nizozemštině.

Více informací najdete ZDE.

#Zůstaňte doma, sledujte nás a podpořte svého knihkupce.

Fotografie ©Pluh

Místo konání:

Westersingel 9
3014 GM Rotterdam
Nizozemí

Datum:

Od: 17.9.2020
Do: 31.12.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala