Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.4.2010 0:00 - 0:00

TAJNÉ SLUŽBY - KONFRONTACE NEBO ZAPOMNĚNÍ

Debata na téma dědictví po tajných službách. Účinkují: Bärbel Bohley, aktivistka za občanská práva v bývalé NDR, Oldřich Tůma, ředitel Ústavu soudobých dějin Akademie věd České republiky a Jan Willem Bos, autor knihy "Verdacht. Mijn securitatedossier".

© Michael Anhalt

 

 

středa 7. dubna 2010, 19:30 hod.

jazyk: Engels

vstup zdarma

 

Nutshuis

Riviervismarkt 5

2501 CK Den Haag

T.: +31 70 345 90 90

F.: +31 70 364 67 00

 

Debata o dědictví tajných služeb a způsobech, jakými se k němu staví společnost a politika v zemích (nejen) střední a východní Evropy. Je lepší všechny dostupné, často samozřejmě kompromitující a důvěrné informace o tisících občanech těchto zemí zveřejnit a postavit se ke všem z toho plynoucím důsledkům čelem nebo je po určité době lepší tuto kapitolu natrvalo uzavřít? Vystavuje se společnost zveřejňováním archivů státních služeb riziku přílišné polarizace nebo tím naopak přispívá k celonárodnímu vypořádání se s vlastní minulostí?
Debata s Oldřichem Tůmou (ředitelem Ústavu pro soudobé dějiny), bývalou prominentní německou disidentkou Bärbel Bohley a nizozemským překladatelem z rumunštiny Janem Willemem Bosem, autorem knihy Podezřelý. Můj spis u Securitate. Ve spolupráci s Goethe-Institutem a Velvyslanectvím Rumunska v Nizozemí.

 

Místo konání:

Westersingel 9
3014 GM Rotterdam
Nizozemí

Datum:

7.4.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Goethe-Institut Rotterdam, Nutshui


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala