Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.7.2013 - 7.7.2013

Spitfire Company - One Step before the Fall

“Létám jako motýl, bodám jako včela. Tvoje pěsti nemohou zasáhnout to, co tvoje oči neuvidí.“ Tento slavný citát Mohammeda Aliho je také mottem představení "One Step before the Fall", se kterým se představí české taneční uskupení Spitfire Company na letošním ročníku festivalu I Like to Watch Too v Paradiso v Amsterdamu. Ve dnech 6. a 7. července bude možné vidět ty nejlepší mladé talenty tanečního umění.

Hypnotická hlasová a zvuková vlna v podání zpěvačky Lenky Dusilové a silový tanec Markéty Vacovské se v jediném momentu střetávají uprostřed boxerské arény. Nový multižánrový projekt uskupení Spitfire Company tematizuje motiv boje, vyčerpanosti, projevů Parkinsonovy choroby a kolapsu.

Věnováno Muhammadu Alimu a všem bojovníkům kolem nás. 

SO 6.7. ±22.30

NE 7.7. ±16.30

  http://iliketowatchtoo.nl

Koncept, režie: Petr Boháč / Choreografie, tanec: Markéta Vacovská ú Hudba, zpěv: Lenka Dusilová / Scénografie: Petr Boháč, Jeník Bubal/ Light design: Martin Špetlík ú Produkce: Aneta Kafková, Jeník Bubal / Produkce: Studio Damúza o.s., Bezhlaví o.s. / Koproukce: UFFO – SCT, Experimentální prostor Roxy / NoD / Podpořili: UFFO – SCT, hl. m. Praha, Státní fond kultury a MKČR, HAMU, Nadace Život umělce

Ocenění: Nominace na Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon, Divadelní události 2012 (Vladimír Hulec: Divadelní noviny)

Místo konání:
Paradiso, Weteringschans 6-8, 1017 SG Amsterdam
Datum:

Od: 6.7.2013
Do: 7.7.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala