Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.3.2014 15:30

Sólo pro Lu

Pražské divadlo Archa díky podpoře nizozemského Českého centra představí letos na Mezinárodním festivalu komunitního umění ICAF v Rotterdamu čínskou herečku, tanečnici a zpěvačku Jing Lu žijící v Praze. Ta prostřednictvím svého vystoupení pod názvem Sólo pro Lu vypráví příběh svého života plného tragických událostí a zvratů, ale i cesty za štěstím a úspěchem.

Jing Lu je čínská herečka, tanečnice a zpěvačka, která se narodila v čínském městě Wuhanu. Od roku 1997 však žije v Praze a již 13 let spolupracuje s divadlem ARCHA. Kromě divadelních aktivit pracuje jako překladatelka, tlumočnice, lektora čínštiny a jazyková
redaktorka časopisu Umělec. Je aktivní v oblasti multikulturní problematiky.

A právě multikulturní problematika a konfrontace západního světa s čínskou společností se objevuje v jejím představení 'Sólo pro Lu'. Herečka ve svém příběhu zavede diváky nejen na čínské tržiště osmdesátých let, ale i mezi své příbuzné, spolužáky a seznámí je i se vzpomínkou na svou učitelku tělocviku. A to vše jen za pomoci kytarového looperu, a malé dřevěné skříňky, ve které “si přivezla pár věcí z Číny”.

Sólo pro Lu je autentickým a intimním vyprávěním o životě dívky v komunistické Číně a její emigraci do Čech. Rafinovaná práce s projekcí, světelný design a herecká akce protagonistky vytvářejí jevištní tvar, ve kterém se mísí vážné okamžiky lidského života s radostí, humorem a nadějí.

Z jeviště zazní Čeština i Čínština. Představení je provázeno anglickými titulky.

Vstupné je 5 euro.

Více informací nalezete zde.

Podívejte se na trailer k tomuto jedinečnému vystoupení:

 

Místo konání:

Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, 3083 CW Rotterdam

Datum:

27.3.2014 15:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala