Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.6.2018 11:00 - 11:45

Marek Šindelka v amsterodamském debatním středisku De Balie

V neděli 3. června vystoupí český spisovatel Marek Šindelka v amsterodamském debatním středisku De Balie v programu „The Future of Europe Podcast“. V rámci bloku „The Artist vs. Europe“ bude debatovat m.j. se španělským umělcem Santiagem Sierrou. Mají se umělci vyjadřovat proti kulturnímu izolacionismu? Je čas k akci?

Série podcastů je součástí druhého ročníku pořadu „Forum on European Culture: Act for Democracy!“. V době, kdy je evropská budoucnost nejistější než kdy jindy, zveme umělce, myslitele, ekonomy a politiky, aby se zúčastnili interdisciplinárního programu a diskutovali spolu o Evropě a její budoucnosti.

Marek Šindelka vystoupí v prvním bloku podcastu The Artist vs. Europe od 11 do 11.50 hodin. Vstupné € 5,-. Bližší info o podcastu a o vstupenkách zde.

„V uplynulých letech prodělala Evropa řadu krizí: od uprchlické krize po Brexit, do eurokrize po vzmáhající se populismus. To všechno se Evropy hluboce dotklo a vznikla tak nestabilní politická situace, v níž všechny hodnoty, které se zdály tak samozřejmé – svoboda, mír, mezinárodní spolupráce a solidarita –, ztratily na váze.

Jak může Evropa překonat krizový management a dopracovat se ke společenské a politické obnově? Jak vidí Evropané budoucnost Evropy? Teď když Polsko omezilo svobodu projevu a Velká Británie opouští EU, můžeme ještě spoléhat na to, že EU bude za čtyři roky existovat?“

Text: De Balie   

Foto: Pavel Kotrla


Návštěvu Marka Šindelky v Nizozemí uspořádalo nakladatelství Das Mag a České centrum Rotterdam s finanční podporou ČLC a MZK.

 

 

 

 


 

Místo konání:
De Balie, Kleine Gartmanplantsoen 10, 1017 RR Amsterdam
Datum:

3.6.2018 11:00 - 11:45

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala