Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.5.2016 20:30

Noc evropské literatury - Bianca Bellová

Ve středu 11. května se v kulturním středisku Brakke Grond (Amsterdam) koná Noc evropské literatury, letos na téma „Europe´s intimate territories“. Účinkuje m.j. česká spisovatelka Bianca Bellová, Annelies Verbeke či Mirna Funk. Tento happening již tradičně pořádá nizozemský cluster Eunic.

Co je pro vás magické, rajské místo? A co je nejhorší místo, na kterém jste kdy byli? To jsou ústřední otázky letošní Noci evropské literatury pořádané ve spolupráci se sítí evropských kulturních středisek EUNIC. V době, kdy se daly do pohybu davy lidí a hledají útočiště v Evropě, obracejí se mnozí o radu k literatuře. Jaká je správná reakce? Vztyčit vysoké ploty, nebo uprchlíkům nabídnout pohostinství? Spisovatelé z celé Evropy přijedou do Amsterodamu, aby vyprávěli o místech svých snů a svých nočních můr. Účinkují m.j.: Maria Barnas (Nizozemí), Bianca Bellová (ČR), Hassan Blasim (Finsko), Iulian Ciocan (Moldavsko), Mirna Funk (Německo) a Annelies Verbeke (Belgie). Moderuje Guido Snel, spisovatel a docent katedry evropských studií na Amsterodamské univerzitě.

Vstupné: €10 (€ 8,- online). Bližší informace a vstupenky zde. 

Bianca Bellová (1970) pochází z Prahy, má bulharské předky. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, přispívala do několika časopisů, pracovala v nadnárodních společnostech. V současnosti se živí překládáním a tlumočením z angličtiny. Vydala knížky Sentimentální román (IFP Publishing 2009), Mrtvý muž (Host 2009) a Celý den se nic nestane (Host 2013). 

Foto Bianca Bellová © Jan Trnka

Místo konání:
Amsterdam
Datum:

11.5.2016 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala