Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.6.2018 14:00

Křest nizozemského překladu knihy Marka Šindelky „Únava materiálu“ (Materiaalmoeheid)

V neděli 3. června v prostorách spolku Haagse Kunstkring pohovoří český spisovatel Marek Šindelka se svým překladatelem Edgarem de Bruinem o románu Únava materiálu a společně představí nizozemský překlad s názvem Materiaalmoeheid. Překladatel Kees Mercks přiblíží úlohu literatury a československých spisovatelů v předvečer pražského jara 1968.

„Padesát let po pražském jaru 1968 kypí česká literatura životem. Objevila se nová generace českých spisovatelů a proniká i do Nizozemska.

V neděli 3. června 2018 přivítá haagský Kunstkring mladého spisovatele Marka Šindelku. Amsterodamské nakladatelství Das Mag vydalo po předchozím titulu Anna in kaart gebracht (Mapa Anny) v polovině dubna v nizozemském překladu už jeho druhý román s názvem Materiaalmoeheid (Únava materiálu).

S autorem pohovoří jeho překladatel Edgar de Bruin.

Nejprve však nabídne překladatel Kees Mercks zpětný pohled na českou literaturu jako na předvoj pražského jara, přičemž se zaměří na Vyrozumění, absurdní divadelní hru Václava Havla z roku 1963, kterou pod názvem Het Ambtsbericht nedávno přeložil do nizozemštiny.

Členové spolku Kunstkring herečka Tatiana Radier a dramaturg Rob Scholten jeho vystoupení doplní přednesem z díla Václava Havla a básníků Jaroslava Seiferta a Miroslava Holuba. Celý program uvede historik Pim Reinders, taktéž člen spolku Kunstkring, filmovými záběry a hudbou legendární undergroundové skupiny The Plastic People of The Universe.“

Text: Haagse Kunstkring

Akce se koná v rámci projektu 1918-2018.


 

Místo konání:
Vereniging Haagse Kunstkring, Denneweg 64, 2514 CJ Den Haag
Datum:

3.6.2018 14:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala