Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.6.2018 20:00

Křest nizozemského překladu knihy Národní třída (Het volk boven) s Jaroslavem Rudišem v amsterodamském Goethe-Institutu

Ve středu 13. června představí Jaroslav Rudiš (1972) v amsterodamském Goethe-Institutu nizozemský překlad své novely Národní třída (Het volk boven, přel. Edgar de Bruin). O literární i divadelní tvorbě a hudbě s ním bude hovořit Guido Snel, docent moderní evropské literatury na Amsterodamském univerzitě. Vstup zdarma.

Jaroslav Rudiš je populární nejen v ČR, ale i v Německu. Seznamte se 13. června od 20 hodin s jeho markantním stylem vyprávění a výstižnými postřehy v knize Het volk boven, druhém Rudišově titulu, který vyšel v nizozemském překladu. V roce 2016 se nizozemským čtenářům představil románem Het einde van de punk in Helsinki (Konec punku v Helsinkách) a sklidil za něj příznivé recenze. Het volk boven vydalo, stejně jako předchozí titul, nakladatelství Nobelman v překladu Edgara de Bruina. Zájemci si mohou knihu na místě zakoupit a nechat si ji od autora podepsat.

Od února do konce června je Rudiš na rezidenčním pobytu v amsterodamském vědeckém ústavu NIAS Královské nizozemské akademie věd, kde pracuje na nové knize. V březnu získal na knižním veletrhu v Lipsku jako první autor píšící jiným jazykem než německy významnou Cenu literárních domů (Preis der Literaturhäuser).

Křest pořádá České centrum Rotterdam ve spolupráci s Goethe-Institutem Amsterodam. Autor je hostem NIAS-KNAW na pozvání Nizozemského literárního fondu (NLF).    

Akce se koná v rámci projektu 1918-2018.

 

Místo konání:
Goethe-Institut Amsterdam, Herengracht 470, 1017 CA Amsterdam
Datum:

13.6.2018 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala