Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.11.2019 - 17.11.2019

Iron Sky Film Festival 2019

Druhý ročník filmového festivalu Iron Sky se uskuteční v sobotu 16. a v neděli 17. listopadu v haagském Humanity House, a stejně jako loni nabídne publiku slovenské a české dokumentární filmy, přednášky a debaty. Zastřešujícím tématem je tentokrát pravicový extremismus a hrozby s ním spojené.

 

"The Iron Curtain has fallen, but the corruption lingers above us as a heavy Iron Sky."


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

České filmy na festivalu:

Český Alláh

Zuzana Piussi, Česko, 2016, 91 min

"Česká republika přijala nepatrný počet válečných uprchlíků, v sociologických výzkumech současně patří k nejméně tolerantním zemím Evropy. Časosběrný dokument slovenské režisérky Zuzany Piussi, natočený během dvou let, zkoumá dopady simulakra uprchlické krize na českou kolektivní imaginaci, společnost i politiku. Film zblízka sleduje vzestup českého antiislamitického hnutí. Ve své další linii je však také melodramatem lásky přední české dobrovolnice a muslima."

(© D1Film)

Trailer

Češi proti Čechům

Tomáš Kratochvíl, 2015, ČR, 88min

"Filmová reportáž s prvky osobního deníku se zaměřuje na xenofobii v české společnosti a aktivizmus proti neonacistickým demonstracím, ale i na autorovu osobní zkušenost života v romské vyloučené lokalitě. Většinu scén natočil režisér sám vlastní kamerou a bezprostředně působící záběry prokládá voiceoverovými postřehy a komentáři. V několika málo scénách je přidaná nediegetická hudba, která má podpořit dramatický efekt. Svými přímočarými otázkami se snaží demaskovat rasistické argumenty nejen samotných účastníků protiromských pochodů, ale i mnoha běžných občanů."

(© dafilms.cz)

Trailer

 

Iron Sky Film Festival je iniciativa Slováků a Čechů v Nizozemsku, která vznikla jako reakce na vraždu slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky v únoru loňského roku.

Celý PROGRAM a více o festivalu: https://www.ironskyfilmfestival.org/onze-geschiedenis/

 


Místo konání:
Humanity House, Prinsegracht 8, 2512 GA Den Haag
Datum:

Od: 16.11.2019
Do: 17.11.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala