Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.6.2015 - 14.6.2015

Čeští návrháři vystoupí na prestižním festivalu Fashionclash v Maastrichtu

České centrum v Nizozemsku podpoří účast čtyř českých designérů na mezinárodním festivalu módního designu Fashionclash v Maastrichtu. Ten nabízí nespočet přehlídek a výstav mladých talentovaných návrhářů z celého světa. Módní přehlídku chystá Barbora Procházková se svou značkou PULSE, v prodejním marketu se představí Sofya Samareva a Blueberries.

Čtyřdenní festival s názvem Fashionclash vytváří prostor k setkání mladých a začínajících tvůrců ze všech odvětví spjatých s módou: od textilního designu přes fotografii a tanec až po šperkařství, doplňky či performance. Dějištěm festivalu je SAM-decorfabriek, bývalá továrna na keramickou dlažbu značky MOSA v Maastrichtu. Festival je však také doplněn o doprovodný program probíhající na různých místech v Maastrichtu. Letošní ročník Fashionclash je zaměřen na stírání hranic mezi mužským a ženským principem nejen v oblasti módy: zastřešujícím tématem Fashionclash 2015 je gender.

Pro více informací o Fashionclash 2015 navštivte webové stránky festivalu.
Video z loňského ročníku k vidění zde. 


Barbora Procházková
Studentka ateliéru Liběny Rochové představí svou sportovně laděnou značku PULSE.  Kolekce je odrazem vize autorky o tom, jak by měl vypadat pohodlný a osobitý šatník mladé dívky či ženy.
Více o tvorbě Barbory Procházkové zde

 

 

 

 

 

Blueberries
Značka Bluberries se skládá ze šperkařky Markéty Richterové a designéra Zdeňka Krulicha. Za svou kolekci 3D tištěných šperků získalo duo výtvarníků cenu Czech Grand Design v kategorii Designér šperku roku 2012. Šperky a doplňky z dílny Blueberries se vyznačují precizním propracováním geometrických a organických tvarů.
Více o tvorbě značky Blueberries zde. 

Sofya Samareva
Projekt, za kterým stojí Sofya Samareva vznikl v roce 2014. Je založen na novém pojetí tradičních pokrývek hlavy. V Sofyině sochařském přístupu ke každému kusu z kolekce se klobouky stávají účesem a účesy kloboukem. Materiál klobouků je 100% králičí srst.
Více o tvorbě Sofye Samarevy zde. 

 

 

Fotky:
Nahoře - PULSE, Barbora Procházková
Uprostřed - Blueberries (Adéla Havelková)
Dole - Sofya Samareva 

Místo konání:
SAM decorfabriek, Meerssenerweg 215, Maastricht
Datum:

Od: 11.6.2015
Do: 14.6.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala