Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.6.2017 - 2.7.2017

Fashionclash 2017

Na festivalu módy a designu Fashionclash v Maastrichtu se letos představí tři české návrhářky, m.j. účastnice mezinárodního prodejního festivalu designSUPERMARKET 2016 v Praze. Michaela Čapková předvede na módní přehlídce svou oděvní kolekci pod značkou MIM. Návrhářský trh Designer Market nabídne nadčasové modely značky SOOLISTA i nádherné šperky návrhářky Evy Růžičkové.

Fashionclash je pódiem pro mladé návrháře a výtvarníky, kteří zkoumají možnosti módy. Festival představuje i spřízněné obory, jako je návrhářství textilu a šperků, fotografie či tanec a performance. Tématem letošního devátého ročníku je „Fashion makes sense“. Festival se jako každoročně koná v prostorách SAM-decorfabriek v Maastrichtu. S podporou Českého centra se tu představí tři české návrhářky:

 

Michaela Čapková je v současné době studentkou ateliéru Design oděvu a obuvi, podvedením Liběny Rochové na UMPRUM a absolventkou designu oděvu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Ve své tvorbě se Michaela zaměřuje na koncepčně ucelené, pánské i dámské oděvní kolekce. Ty jsou podmíněné často kontrasty a kombinací kultur, materiálů nebo forem, ve kterých klade autorka důraz na nadsázku a kvalitní zpracování. Její značka MIM, která vznikla v roce 2011 se koncentruje především na svrchní oděvy jako jsou pláště, kabáty, bundy, mikiny. 

Bližší informace o Michaele Čapkové najdete zde.

 

 

 


SOOLISTA
 je česká designová a módní značka založená v roce 2012. Její oděvy vynikají nekonvenčními střihyy, asymetrií, propracovanými detaily a přesným zpracováním při použití nejkvalitnějších materiálů. Novátorský přístup, minimalismus, ženskost a elegance jsou hlavními prvky modelů Soolista, které navrhla architektka a módní návrhářka Zuzana Hartlová. Na festivalu Fashionclash 2017 představí SOOLISTA klasickou kolekci DEKOR. Více informací najdete zde.

 

 


Eva Růžičková 
je absolventka pražské UMPRUM ateliéru K. O. V. pod vedením Evy Eisler. V roce 2013 a 2016 byla nominována na Ceny Czech Grand Design v kategorii Designér šperku roku. Její práce byly vystavné na významných přehlídkách v České republice i v zahraničí například v New Yorku, Mnichově či Miláně. Ve své tvorbě se soustředí na systematickou práci se zvoleným materiálem a precizní řemeslné zpracování s důrazem na detail. „ Šperk vnímám jako osobní až intimní výpověď, něco tělu velice blízkého. Chtěla bych ve své práci obsáhnout tyto, pro mě vždy důležité principy – vznik, růst, rovnováha, tělesnost a cit."  Více informací najdete zde.

 

Místo konání:
SAMdecorfabriek, Meerssenerweg 215, Maastricht
Datum:

Od: 29.6.2017
Do: 2.7.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala