Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.6.2016 - 3.7.2016

Fashionclash 2016

Osmý ročník prestižní multioborové módní platformy umožňující setkání mladých a začínajících návrhářů a umělců spjatých s módou: od textilního designu přes fotografii a tanec až po šperkařství či doplňky. Ani v roce 2016 v Maastrichtu nebudou chybět čeští designéři. České centrum podpoří účast Sofye Samarevy, zástupce šperkařské platformy UNOSTO a módního kolektivu Dry Milk of Virgin Mary.

Pro více informací o Fashionclash 2016 navštivte webové stránky festivalu. Čeští designéři na festivalu jsou:

Sofya Samareva

 

 

 

Sofya Samareva je absolventkou pražské UMPRUM, původem z Kazachstánu. Soustředí se na design nezvyklých klobouků a jejich sloučení s vlasovými kreacemi, které vedou k nezvyklím až fascinujícím útvorům. Minulý rok, v kategorii Doplňek vyhrála Sofya hlavní cenu v soutěži  Gombold Ujra! v rámci Central European Fashion Week v Budapešti. Je také vítězkou mezinárodního festivalu současného designu v Praze, designSUPERMARKET.

Více informací: www.czechdesign.cz/temata-a-rubriky/sofya-samareva-a-jeji-cesta-za-snem

Foto © Sofya Samareva

 

dry milk of virgin mary

Fashion kolektiv dry milk of virgin mary tvoří pět studentek módního designu Kateřina Hynková & Mia Jadrna & Eliška Knotková & Tereza Švolíková & Maria Nina Václavková. Všechny spojuje zájem o konfrontaci tradičních technologií s novými materiály, práce se strukturou a haptickým povrchem, kombinace dekoru a jednoduchých střihových forem a v neposlední řadě silná koncepce. Tyto společné myšlenky interpretuje každá svým osobitým způsobem a vzniká tak různorodý a zároveň harmonický celek.

Designéři:  KATEŘINA HYNKOVÁ, MIA JADRNA, ELIŠKA KNOTKOVÁ, TEREZA ŠVOLÍKOVÁ, MARIA NINA VÁCLAVKOVÁ

Více informací: www.czechdesign.cz/temata-a-rubriky/modni-kolektiv-dry-milk-of-virgin-mary-vystavuje-v-koncept-story

Foto © Taja Spasskova

 

Unosto

Sdružení UNOSTO vzniklo v květnu 2011 jako platforma pro propagaci mladého českého šperku. Prostřednictvím výstavních akcí, workshopů a spolupráce s podobnými evropskými skupinami má UNOSTO v plánu participovat na oživení debaty o současném šperku v domácím i zahraničním kontextu. Zakládajícími členy UNOSTO jsou Markéta Richterová, Klára Šípková, Kateřina Řezáčová, Lucie Houdková, Karla Olšáková, Kateřina Matěchová, Martin Verner a kurátorka Tereza Volná. Kromě stálých členů se na projektech podílejí hosté z řad spřízněných šperkařů, designérů a grafiků.

Designéři: NASTASSIA ALEINIKAVA, ALENA HESOUNOVÁ, LUCIE HOUDKOVÁ, KATEŘINA MATĚCHOVÁ, KARLA OLŠÁKOVÁ, MARKÉTA RICHTEROVÁ, KATEŘINA ŘEZÁČOVÁ, KLÁRA ŠÍPKOVÁ, MARTIN VERNER, TEREZA VERNEROVÁ VOLNÁ

Více informací: www.designsupermarket.cz/en/designer/unosto-2


 Petitée

 

 

Designérka Petra Pitelková studovala oděvní design v Liberci, Ústí nad Labem a v Miláně a dnes navrhuje svatební šaty. Ve své práci klade důraz na ženskou siluetu, ráda experimentuje se strukturou materiálu a nekonečnou inspiraci vidí v lidových tradicích. Důležitou součástí její tvorby je tradiční ruční práce. Mezi její úspěchy patří postup na módní festival Fashion Clash 2016 v Maastrichtu, kde bude na přehlídce prezentována  její tvorba, konkrétně nová kolekce "Three little stories".

Více informací: www.czechdesign.cz/temata-a-rubriky/originalni-kvalitni-a-cenove-dostupne-takove-jsou-svatebni-saty-od-mnoha-ceskych-navrharu

Foto © Petitée

 

Roman Častulík 

Roman Častulík, bývalý student grafického designu, přestoupil na design oděvu ve Zlíně na UTB. Účastnil se módní přehlídky Dotek (19-02-2016 Zlín), kde představil svoji kolekci „Kafe & Cigára“ jako jeden z pěti nadějných designérů.

Více informací: www.brankopopovic.blogspot.nl/2016/02/fashion-show-dotek-in-zlin.html#.VzxilzWLTGg

 

Hana Frišonsová

Hana vystudovala textilní a oděvní návrhářství Technické univerzity v Liberci. V současné době se věnuje jak designu oděvů, tak šperků. Její styl je ovlivněn futurismem, osobitostí a uměním vyjádřit, co se v člověku skutečně skrývá.  Zabývá se ostře definovanými siluetami, ale zároveň kombinací tradičního stylu s moderním.  Detaily v podobě netradičních doplňků hrají důležitou roli, co se týče prezentace a utváření celku. Ocenění: 2011- prestižní cena Erste Bank fashion Award ve Vídni, 2012- prezentace práce Shooting Fashion Stars, který podporuje mladé české a slovenské designéry, 2013-  účast na Fashionclash festivalu Maastricht, SHAPE & VISION, 2014- nominace módní návrhářkou roku na Czech Grand Design- každoroční udávání cen akademie designu v České republice.

 

Pavlína Miklasová

Pavlína Miklasová vystudovala pražskou UMPRUM, bakalářský program, atelier designu oděvu a obuvi a následně i magisterský stupeň. Zabývá se nezvyklými instalacemi, fashion fotografií a fotografií objektů či míst.

 

Fain Wood

Společnost Fain Wood je novou tváří ve světě dřevěných interiérových doplňků. Příběh naší společnosti začíná na Šumavě. Stejně jako dnes Fain Wood ukrývá Vaše poklady, tak i šumavské vody a lesy stovky let ukrývaly zlaté poklady. Produkty Fain Wood poznáte svoji originalitou, výběrem lokálních dřev a precizním zpracováním v detailech.

Designéři: HIPPOSDESIGN, BORIS KLIMEK A LENKA DAMOVÁ

Více informací: www.designsupermarket.cz/en/designer/fain-wood

 

LEM Design / Lucie Erban Mares

Značka, prezentující tvorbu Lucie Erban Mares v oblasti módy a designu vyznačující se konceptuální formou a avantgardním přesahem.

Více informací: www.designsupermarket.cz/designer/lem/

 


Místo konání:
Maastricht
Datum:

Od: 30.6.2016
Do: 3.7.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala