Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.3.2016 - 12.3.2016

Tomáš Kajánek- I Don’t See Colour

Tomáš Kajánek (CZ) je v současnosti rezidenčním umělcem organizace Het Wilde Weten. Představí zde svůj nový fotografický projekt „I Don’t See Colour“, na kterém začal pracovat během svého pobytu v Rotterdamu.

„Česká Republika, společně se Slovenskem, Polskem a Maďarskem, tvoří Visegrádskou skupinu, která je v poslední době známa svým anti-imigračním přístupem. Tyto země se potýkají s rasismem uvnitř společnosti, který je velmi patrný v jejich veřejném životě. Jedním z mnoha důvodů je období dlouhé izolace zapříčiněné komunistickým režimem, které vyústilo v kulturně velmi homogenní prostředí, zjevné zejména při srovnání s Nizozemskem.“

Ve svém projektu „I Don’t See Colour“ Kajánek zhmotňuje tyto tendence do absurdně ilustrativní polohy retušovaných fotografií. Zaměřuje se v nich především na události každodenního života v Rotterdamu.

Jak se rasismus projevuje v nizozemské společnosti? Jak jej lze odkrýt, zejména v Rotterdamu, městě, které má historicky silnou zkušenost s otázkou migrace?

Večer započne prezentací Tomášových prací a následnou večeří (účast nanejvýš 20 osob).

Pohoštění za cenu € 5,- zahrnuje i pití a začíná v 18 hodin. Prosíme, registrujte se na e-mailu residency@hetwildeweten.nl .

Rezidenční pobyt je výsledkem spolupráce Het Wilde Weten s organizacemi Futura Prague a České centrum Rotterdam.

 

 

 

 

Místo konání:

Het Wilde Weten, Robert Fruinstraat 35, 3021 XB Rotterdam

Datum:

Od: 10.3.2016
Do: 12.3.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala