Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.9.2018 15:00 - 20:00

Evropský den jazyků v Leeuwardenu

Ve středu 26. září od 18.30 do 20 hodin vás rádi uvítáme na Evropském dni jazyků v MeM a Tresoaru v Leeuwardenu, kde se formou „speak-datingu“ můžete seznámit s více než dvaceti různými jazyky používanými v evropských zemích národnostními většinami i menšinami. Účast je zdarma!

Během pětiminutových interaktivních lekcí se zábavnou formou seznámíte s evropskými jazyky z naší nabídky. Vzhledem k tomu, že fríská metropole Leeuwarden je Evropské hlavní město kultury 2018, byla letošní nabídka zvlášť rozšířena o několik evropských jazyků používaných národnostními menšinami.

Večer pořád EUNIC, platforma národních kulturních středisek ve spolupráci s Evropskou komisí, a dále fríské instituce Lân fan taal, Europeesk buro foar lytse talen a Afûk. Evropský den jazyků je evropská iniciativa, jejímž cílem je péče o kulturní dědictví, propagace jazykové výuky a vzájemné porozumění mezi různými kulturami.  

Evropský den jazyků v Nizozemsku pořádá od roku 2001 EUNIC pro středoškoláky. Také letos v Leeuwardenu dostanou místní školy příležitost zúčastnit se 26. září odpoledního programu. Ve stejný den pořádá Odborné středisko pro didaktiku – Sever prostřednictvím pedagogických fakult Státní univerzity Groningen (RUG) a NHL Stenden Hogeschool jazykové a odborné dílny pro středoškolské profesory němčiny, francouzštiny a španělštiny.

 

Místo konání:
Talenpaviljoen MEM – Livingroom of Languages, Prinsentuin, 8911 DE Leeuwarden
Datum:

26.9.2018 15:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala