Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.9.2020

Evropská noc literatury 2020 - Pavla Horáková

Letošní ročník Evropské noci literatury bude součástí Evropského kulturního fóra (Forum on European Culture) a uskuteční se v prostorách vlámského kulturního střediska De Brakke Grond. Ústředním tématem tohoto každoročního literárního happeningu je ’Literature, the Antidote’ (Literatura jako protilátka). Českou literaturu bude zastupovat Pavla Horáková. Akci pořádá České centrum ve spolupráci s EUNIC (sdružení zahraničních kulturních institutů v Nizozemsku), stálým zastoupením Evropské komise v Nizozemsku a amsterdamskou univerzitou UvA. Účast Pavly Horákové na noci literatury umožnilo České literární centrum a Velvyslanectví České republiky v Haagu.

Pavla Horáková je česká spisovatelka a překladatelka anglické a srbské beletrie. Pracuje pro Český rozhlas a přispívá do jeho anglického vysílání Radio Prague International. Momentálně píše knihu čerpající z pamětí své prababičky. V roce 2019 získala Magnesii Literu v kategorii próza za knihu Teorie podivnosti (2018, ARGO)

©Jan Křikava

Více informací: https://argo.cz/autori/horakova-pavla-2/

zúčastnění autoři: Eric Ngalle Charles (Velká Británie), Pavla Horáková (Česká republika), Pierre Jarawan (Německo), Juan Gómez Barcena (Španělsko), Abdelkader Benali (Nizozemsko), Margot Vanderstraeten (Belgie), Paulus Hochgatterer (Rakousko), Tomas Vaiseta (Litva), Monique Schwitter (Švýcarsko), Nataša Kramberger (Slovinsko), Gianrico Carofiglio (Itálie) a Nathalie Azoulai (Francie).

FB událost Evropské noci literatury

21:00 - 23:00

VYPRODÁNO!

Akci bude možné sledovat živě online na YOUTUBE kanálu Forum on European Culture

 

         

 

 

Místo konání:
Amsterdam, De Brakke Grond, Nes 45
Datum:

18.9.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala