Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.1.2020 - 18.1.2020

Eurosonic Noorderslag 2020

Každoroční největší evropský showcasový festival Eurosonic Noorderslag se v roce 2020 bude konat ve dnech 15. - 18. ledna v Groningenu. V loňském roce byl speciální focus na Česko a Slovensko, tentokrát se však festival zaměří na Švýcarsko. Přesto se ale diváci můžou těšit i na českou reprezentaci - zpěvačku Viah, vítězku hudebně-exportní soutěže Radia Wave Czeching 2019. Vítězové této soutěže kromě vystoupení v rámci ESNS získávají také možnost nahrát a vydat singl, natočit videoklip a jejich hudba putuje do hudební výměny Evropské vysílací unie. Kromě Viah vystoupí v Groningenu také dvě další kapely - Bratři a teepee.

Ve čtvrtek 16. ledna (23:00 - 23:45) vystoupí v Huize Maas zpěvačka Viah, vítězka Czechingu 2019.

"Vi Huyen Tran alias Viah se na české scéně objevila minulý rok s deskou Tears of a Giant, na které dokázala zkombinovat minimalistickou elektronickou hudbu s tanečními tracky i křehkou osobní výpovědí. A má rozhodně co říct – v textech naráží třeba na toxickou povahu sociálních sítí či hledání vlastní identity. Viah vyrůstala v prostředí češtiny, vietnamštiny a angličtiny. Poslední z jazyků je jí teď ale hudebně nejblíž. Na koncertech dokazuje, že je i talentovaná performerka, a sama se netají tím, že se při vystupování inspiruje divadelními prvky."

(Text © Jiří Kordík, Český rozhlas)

"Viino debutové album Tears of a Giant odráží základní stavební kameny její osobnosti: křehkost, sugestivnost a procítěnost. Viah se narodila v roce 1995 v Praze rodičům vietnamského původu. Po letech v tanečním prostředí a na divadelních prknech se v sedmnácti stáhla do svého pokoje ke klavíru, a teprve tehdy začala pracovat se svým hlasem. Zásadní pro ni byla účast v SuperStar a následné propojení s hudebním producentem Jiřím Burianem. Díky němu se stala vokálistkou a klávesistkou v indie kapele Republic of Two, tanečnicí v projektu Kapitána Dema, ale hlavně Viou. Ve své tvorbě se věnuje zejména tématům identity a autenticity. Intimní vokály jsou zabaleny do elektronické produkce Jiřího Buriana, doprovázena je hlasy Justina Lavashe a Niro Baitse. Elektropopová deska je specifická svým nespecifikovaným zvukem, písně reflektují experimenty s Viiným hlasem v rámci několika různých kompozicí, jednou se jedná čistě o hlas s klavírním podkladem, jindy zase o velkolepý stadionový refrén.

Viino debutové album Tears of a Giant odráží základní stavební kameny její osobnosti: křehkost, sugestivnost a procítěnost. Viah se narodila v roce 1995 v Praze rodičům vietnamského původu. Po letech v tanečním prostředí a na divadelních prknech se v sedmnácti stáhla do svého pokoje ke klavíru, a teprve tehdy začala pracovat se svým hlasem. Zásadní pro ni byla účast v SuperStar a následné propojení s hudebním producentem Jiřím Burianem. Díky němu se stala vokálistkou a klávesistkou v indie kapele Republic of Two, tanečnicí v projektu Kapitána Dema, ale hlavně Viou. Ve své tvorbě se věnuje zejména tématům identity a autenticity. Intimní vokály jsou zabaleny do elektronické produkce Jiřího Buriana, doprovázena je hlasy Justina Lavashe a Niro Baitse. Elektropopová deska je specifická svým nespecifikovaným zvukem, písně reflektují experimenty s Viiným hlasem v rámci několika různých kompozicí, jednou se jedná čistě o hlas s klavírním podkladem, jindy zase o velkolepý stadionový refrén."

(Text © Arts and Theatre Institute; soundczech.cz)

 

>> Oficiální Facebook Viah ZDE

 

 

 

 


Bratři: pátek 17. ledna | Simplon, Up | 00:30 - 01:15

EDM, techno 

>> Oficiální Facebook Bratři ZDE

více o kapele ZDE

 

 

 

 

 

teepee: pátek 17. ledna | Lola | 21:30 - 22:15 |

pop 

>> Oficiální Facebook teepee ZDE

 

 

 

 

 

***

>> Web ESNS  a praktické informace o festivalu

>> Dalčí informace a hudební ukázky na webu SoundCzech

(Photo © Viah)

 


Místo konání:
Groningen
Datum:

Od: 15.1.2020
Do: 18.1.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala