Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.2.2019 15:00 - 5.5.2019

Výstava (Dis)connection Diepenheim

Od 2. února do 5. května se za přispění ČC Rotterdam uskuteční v Diepenheimu skupinová výstava (Dis)connection, kterou pořádá Společnost Jindřicha Chalupeckého ve spolupráci s Kunstvereniging Diepenheim. Vernisáž výstavy se koná v sobotu 2.2.2019 od 15:00.

Výstava představí 13 mezinárodních umělců: 

Adéla Babanová, Sybren de Boer, Lotte Geeven & Yeb Wiersma, Anna Hulačová, Valentýna Janů, Hannah Joka, Martin Kohout, Frank Mandersloot, Anetta Mona Chisa & Lucia Tkáčová, Maria Pask & Frederique Bergholtz

 

Kurátoři: Karina Kottová a Alexandra Landré

 

"Performativní a výstavní projekt se odehrajev nizozemském uměleckém centru Kunstvereiniging Diepenheim, koncepčně ve spolupráci kurátorského týmu SJCh a umělecké ředitelky KD Alexandry Landré. Výstava, která bude moderovaným dialogem mezi českými a nizozemskými umělci nad tématy jak být spolu, jak komunikovat a propojovat blízké i vzdálenější kontexty se odehraje v prostorách tohoto kunstvereinu, bude na ni ale navazovat také jarní venkovní performativní program a první společné setkání s dalšími mezinárodními účastníky ostrovního projektu, zejména kurátory potenciálních a již domluvených spolupracujících organizací. Performance a další akce se budou odehrávat ve specifických prostředích vesnice Deipenheim, jako je venkovní amfiteátr či prádelna,nebo v návaznosti na tamější rurální stezku, na které jsou umístěna rozličná umělecká díla ve veřejném prostoru. Kunstvereiniging Diepenheim jsme pro „předmluvu“ k dlouhodobému projektuostrovů vybraly vzhledem k jeho specifickému charakteru – instituce s tematicky příbuzným mezinárodním programem, která se nachází zcela mimo hlavní umělecká centra, a přesto – nebo i právě proto – má pro holandskou umělecký scénu i nad její rámec velký význam a přínos.

(Text © Společnosti Jindřicha Chalupeckého)

(Photo © Kunstvereniging Diepenheim)

Více informací ZDE

 

Místo konání:
Kunstvereniging Diepenheim, Grotestraat 17, 7478AA Diepenheim
Datum:

Od: 2.2.2019 15:00
Do: 5.5.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala