Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.3.2016 - 31.3.2016

Czech Press Photo

Putovní výstava k 20. výročí fotografické novinářské soutěže, kterou pro Česká centra a zastupitelské úřady v zahraničí připravilo Czech Press Photo ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky. Výstava se jako první představila v prostorách Českého centra v Praze a od března bude k vidění v knihovně ve Voorburgu. Výstavu slavnostně zahájí ve čtvrtek 3. března Jana Reinišová, velvyslankyně České republiky v Nizozemsku a Frank Rozenberg, místostarosta Voorburgu.

Výstava mapuje 21 ročníků soutěže CZECH PRESS PHOTO. Skládá se z 21 vítězných fotografií soutěže a 29 vybraných fotografií z ročníků Czech Press Photo. Tento reprezentativní výběr 50 novinářských fotografií od různých fotografů, mapuje prostředí a vývoj novinářské fotografie, která vytváří obraz České republiky i mimo ni.

Soutěž Czech Press Photo se koná každoročně od roku 1995. Jejím cílem je přinášet nezávislé obrazové svědectví o životě tak, jak je vidí doma i ve světě profesionální žurnalisté žijící v České nebo Slovenské republice. A rovněž snaha podporovat zájem o vizuální žurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění.

Víc informací zde.

Připraveno ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí a Czech Press Photo. 

Výstava se koná u příležitosti českého předsednictví Visegrádské skupiny.

Obrázek (vlevo): Vítězný snímek Czech Press Photo 2015 „Uprchlíci na maďarsko-srbské hranici“ Jana Zátorského.

 

 

 

Místo konání:
Bibliotheek aan de Vliet, Koningin Julianalaan 257, 2273JG Voorburg
Datum:

Od: 3.3.2016
Do: 31.3.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala