Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.4.2012 - 29.4.2012

City2Cities: Mezinárodní dny literatury v Utrechtu

České centrum v Nizozemsku se podílí na organizaci literárního festivalu City2Cities, jehož letošní ročník je věnován Praze a české literatuře vůbec. Od 21. do 29. dubna se Utrecht promění v literární podium. Festivalu se zúčastní přední čeští literáti: Eda Kriseová, Patrik Ouředník, Markéta Pilátová, Marek Šindelka, Jan Těsnohlídek, Jáchym Topol a Tomáš Zmeškal.

V rámci mezinárodního literárního festivalu City2Cities jsou každoročně vybrány 2 evropské literární metropole, které pak v Utrechtu představí svou literární scénu. Pro letošní druhý ročník zvolili organizátoři Prahu a Barcelonu. Festival představí přední pražské a barcelonské literáty v rámci pestré devítidenní přehlídky autorských čtení, debat a workshopů, nebudou chybět ani filmové adaptace slavných děl na plátně, koncerty, divadelní představení a slam poetry.  Převážná část programu se odehraje v šapitó, které bude postaveno nedaleko Domplein.

Českou republiku na festivalu budou reprezentovat významné osobnosti současné české literatury jako Tomáš Zmeškal, který za svůj román Milostný dopis klínovým písmem získal Evropskou cenu literatury 2011. Markéta Pilátová a Marek Šindelka v Nizozemí představí své nizozemské debuty Žluté oči vedou domů a Polaroid a poezii dále zastoupí Jan Těsnohlídek.  Jako pocta nedávno zesnulému českému prezidentu je součástí literárních dní i večer věnovaný Václavu Havlovi, na kterém se objeví Jáchym Topol a Eda Kriseová. Patrik Ouředník uvede nizozemské překlady svých knih Europeana a Příhodná chvíle, 1855.

 

Pro více informací a úplný program navštivte oficiální stránky festivalu City2Cities - www.city2cities.nl

 

Místo konání:
C2C Spiegeltent, Korte Nieuwstraat 24, Utrecht
Datum:

Od: 21.4.2012
Do: 29.4.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala