Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.6.2020 0:00 - 31.12.2020 0:00

České hrdinky - online výstava portrétů českých žen

České hrdinky jsou síťovým projektem, jímž Česká centra a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni (nebo také Sutnarka) v letošním roce reflektují 100. výročí uzákonění ženského volebního práva v českých zemích. Vzdávají tak hold významným Češkám, jež se svými činy a osobnostním nastavením nesmazatelně zapsaly nejen do historie České republiky.

50 ilustrovaných portrétů panovnic, političek, umělkyň, badatelek či sportovkyň ztvárnila současná nejmladší vlna českých ilustrátorů, studentů a studentek Sutnarky pod vedením Renáty Fučíkové, která celý projekt kurátorsky zaštítila, včetně výběru ženských osobností. Autorkami doprovodných textů jsou historička Lenka Křížová a spisovatelka Kateřina Tučková. 

Prostřednictvím online prezentace na Facebooku a Instagramu Českého centra v Rotterdamu měli nizozemští diváci možnost se s částí projektu už seznámit začátkem tohoto roku. A hodláme v tom pokračovat i v následujících měsících. 

Díky dlouhodobé spolupráci Českých center a Radio Prague International se nyní České hrdinky dostávají také na webové stránky a sociální sítě RPI, a to v české, anglické, německé, francouzské, španělské a ruské mutaci. Každý všední den od pondělí 25. května po dobu celkem deseti týdnů tak budou mít diváci a posluchači českého i zahraničního vysílání RPI možnost sledovat osudy známých i méně známých žen české historie a současnosti.

GALERIE PORTRÉTŮ - 1. ČÁST, 2. ČÁST 

 

 

Místo konání:
Datum:

Od: 8.6.2020 0:00
Do: 31.12.2020 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala