Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.10.2016 - 30.10.2016

České filmy na KLIK 2016

Na Mezinárodním festivalu animovaných filmů Klik! v Amsterdamu se letos bude promítat i některé snímky z Čech.

First Snow (Česká republika 2015) R: Lenka Ivančíková

První sníh je animovaný krátkometrážní loutkový film talentované režisérky a výtvarnice Lenky Ivančíkové. Třináctiminutová pohádka vypráví příběh malého ježka, který se náhle probudí ze zimního spánku a opouští svůj pelech, aby mohl pozorovat krásnou noční oblohu. Poté, co ho zastihne sněhová bouře, se vydává vstříc nebezpečnému dobrodružství a hledá svůj domov. Cestou potkává hrůzostrašnou rybu, hladovou lišku a dravého orla.

 

BUBI. (Česká republika 2012) R: Jan Šrámek, Veronika Vlková

BUBI je krátký experimentální film Jana Šrámka a Veroniky Vlkové, který poskytuje pohled do postapokalyptické městské infrastruktury s pozůstatky válečných ruin. „Holčička" je jedinou živou bytostí, kterou v opuštěném městě lze zahlédnout. Možná je zárodkem nové civilizace, možná pozůstatkem té naší…

 

Blood Coal (Nizozemsko, Česká republika, Španělsko, venezuela, Kanada 2016) R: Douwe van der Werf

Blood Coal je jeden a půl minutový film nizozemského tvůrce Douwa van der Werfa, který se zaměřuje na sociální a environmentální problematiku. Animovaný film je zároveň kampaní proti těžbě uhlí v kolumbijské oblasti Caesar, která má ročně tisíce nevinných obětí z řad místních obyvatel. Tento snímek byl prezentován především v evropských státech, kam krvavé uhlí z Kolumbije putuje,  se snahou o poukázání na současnou situaci  a zlepšení podmínek pro pracovníky dolů.

 

DIZZCOCK – OUTTA HOOD  (Dizzock - Outta Hood (videoclip) R: Jan Šrámek)

Hudební videoklip umělce Jana Šrámka (*1983) k písni "Outta Hood" z alba české kapely Dizzcock nazvaného "Elegy of Unsung Heroes". Toto album získalo nejvyšší ocenění hudební ceny Vinyla za nejlepší české album roku 2015. Hudební videoklip je spojen s obsahem alba, které odráží nejrůznější sociální a politické problémy. Tento snímek je vytvořen z perspektivy socio-ekonomického kolapsu, který postihl americké město Detroit.

 

HAPPY END (2015) (Happy end (Tsjechië 2015) R: Jan Saska)

Krátkometrážní šestiminutový film talentovaného českého režiséra animovaných filmů Jana Sasky, který vznikl jakožto jeho studentský projekt, má již za sebou řadu ocenění.  V loňském roce získal nominaci na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film a letos jen pár dní po vítězství na Mezinárodním festivalu animovaných filmů Anifilm 2016 v Třeboni soutěžil film z pražské FAMU v Cannes, což je obrovským úspěchem.  Černá komedie o smrti, ovšem jak název napovídá, se šťastným koncem. Základem příběhu je řetězec podivných náhod a situací, stavící hned několik postav do pozice domnělých vrahů. Autor svůj osobitý styl promítl jak do vizuální stránky, tak do příběhu filmu. Černobílá barva odkazuje ke klasickým groteskám i k černému humoru, který je podle autora univerzální.

 

Bližší informace: www.klik.amsterdam/festival

 

 

Místo konání:
Eye, IJpromenade 1, 1031 KT Amsterdam
Datum:

Od: 25.10.2016
Do: 30.10.2016

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala