Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.6.2020 18:00 - 31.12.2020

ADOLF LOOS – PIONEER OF MODERN LIVING /

Virtuální cesta za tvorbou i myšlenkami Adolfa Loose (1870-1933) k připomenutí 150. výročí narození tohoto významného architekta. Loosovu tvorbu vám postupně představíme pomocí série exkluzivních online událostí pro Česká centra a na speciální facebookové stránce.

Adolf Loos byl jedním z nejvlivnějších evropských architektů na přelomu 19. a 20. století, který se zároveň proslavil svým literárním projevem. Ve svých esejích formuloval základy celého modernistického hnutí. Po studiích a tříletém pobytu ve Spojených státech žil ve Vídni, kde napsal řadu kontroverzních esejí, ze kterých nejproslulejší je Ornament a zločin.

Světoobčan Loos se po 1. světové válce stal občanem nově vzniklého Československa.

Loos je autorem architektonického konceptu Raumplan, který inovativně utváří vnitřní uspořádání stavby a rozděluje budovu na vzájemně propojené víceúrovňové prostory.

Více o projektu Adolf Loos - Pioneer of modern living najdete ZDE.

7. září - 7. října - SOUTĚŽ: DOTVOŘ 3D POHLEDNICI ADOLFA LOOSE A VYHRAJ!

V rámci cyklu věnovanému Adolfu Loosovi se sami můžete stát tvůrci a zároveň vyhrát originální český design! Zpracujte 3D pohlednici s námětem jedné z Loosových vil na základě šablony připravené Terezou Hradilkovou / Porigami.cz.

20. srpna - LOOSOVY INTERIÉRY V PLZNI

Architekt Adam Gebrian vás provede po dosud poměrně neznámých interiérech Adolfa Loose v Plzni, které vznikly v letech 1907-1932. Na vaše otázky bude potom živě odpovídat Magdalena Soukupová (Pilsen Tourism / Adolf Loos Plzeň). 

Prohlídku Loosových plzeňských interiérů můžete sledovat na naší facebookové stránce

23 . července –  LIVE-STREAM PROHLÍDKY BAUEROVA ZÁMEČKU V BRNĚ

Architektka Lenka Štěpánková nás zavede do interiéru Bauerova zámečku z roku 1925 od Adolfa Loose. Ten je jedinou dochovanou realizací tohoto brněnského rodáka a průkopníka moderní architektury.

Prohlídku Bauerova zámečku můžete sledovat na naší facebookové stránce

18. června 2020 – LIVE-STREAM PROHLÍDKY PO WINTERNITZOVĚ VILE V PRAZE 

Architekt Adam Gebrian vás provede po nedávno zrekonstruované Winternitzově vile v Praze z roku 1932 – posledním díle brněnského rodáka a průkopníka moderní architektury Adolfa Loose.

Prohlídku Winternitzovy vily můžete sledovat ZDE.

Dále nás čeká 

Září– online diskuze o vlivu Adolfa Loose na moderní život

 

 

 

 

Místo konání:
Datum:

Od: 18.6.2020 18:00
Do: 31.12.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala