Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.9.2014 - 24.10.2014

Výstava Brno - město s duchem Bauhausu

Vila Tugendhat je asi bezesporu nejznámější a také nejvýznamnější architektonickou památkou Brna. Výstava s názvem Brno: The city of Bauhaus spirit, která probíhá od 19. září do 24. října v prostorách Akademie architektury v Amsteramu, vrátí své návštěvníky do meziválečného období, kdy bylo Brno uznáváno jako důležité centrum moderní architektury.

Výstava je otevřená v pracovní dny od 9 do 17 hodin. Upozorňujeme, že průvodní texty výstavy jsou v angličtině. Viz také: www.academievanbouwkunst.nl

Výstava bude zahájena v pátek 19. září v 17.30 projekcí filmu Haus Tugendhat (režie Dieter Reifarth, Německo 2013, 116 min.), působivého dokumentu o pohnuté historii vily Tugendhat. S anglickými titulky. 

16. října se uskuteční přednáška historika architektury Vladimíra Šlapety (začátek ve 20:00), o jehož zajímavém setkání s Tonem Verstegenem se můžete dočíst zde.

Architektonickým nadšencům doporučujeme s předstihem navštívit webové stránky www.bam.brno.cz, kde naleznou spoustu zajímavých informací ohledně Brna a jeho moderní architektury.

Fotografie: Cinema Avia (Josef Kranz)

Ve spolupráci s Akademií architektury, Centrem obnovy památek architektury 20. století (COPA), CzechTourism a Magistrátem města Brno.

Vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma.

 

Místo konání:
Waterlooplein 211-213, Amsterdam
Datum:

Od: 19.9.2014
Do: 24.10.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala