Kariéra v ČC

Stáž v Českém centru Rotterdam

Česká centra, příspěvkové organizace Ministerstva zahraničních věcí ČR, nabízejí studentům vysokých škol odborné stáže jak v ústředí, tak v zahraničí. V zahraničí Česká centra přijala na stáž více než 92 studentů, především vysokých škol a univerzit zapojených do programu Erasmus+ - pracovní stáže, který umožňuje získat grant, z něhož si studenti hradí nejnutnější náklady na pobyt a stravu. Stáže nejsou dále honorované. České centrum v Nizozemsku se sídlem v Rotterdamu průběžně přijímá do své pobočky stážisty na minimální dobu tří měsíců (delší doba stáže je vítána).

České centrum v Rotterdamu hledá průběžně na rok 2018 (nástupní termín po domluvě) stážisty ERASMUS+ se zájmem o propagaci české kultury v Nizozemsku. Upřednostňujeme studenty PR, Arts Managementu a multimediálních studií.

V rámci praktické stáže v Rotterdamu

Nabízíme:

  • Neplacenou stáž v mezinárodním prostředí v příjemném týmu v centru v Rotterdamu;
  • Spolupráci na zajímavých projektech;
  • Kontakt s kulturními organizacemi a umělci z České republiky a Nizozemska;
  • Možnost proniknout do nizozemského kulturního prostředí a získat zkušenost v oblasti kulturní diplomacie.

Očekáváme:

  • Výbornou znalost českého a anglického jazyka slovem i písmem (minimální úroveň AJ je C1);
  • Všeobecný kulturní přehled a zájem o umění;
  • Dobrou znalost práce s PC, grafickými programy a sociálními médii;
  • Samostatnost, zodpovědnost, komunikativnost, kreativitu, pečlivost, smysl pro týmovou práci, spolehlivost a vlastní iniciativu;
  • Fotodokumentace akcí ČC.

Náplň stáže:

  • Samostatné vedení sociálních sítí ČC (Facebook a Instagram) a spolupráce na PR (návrhy pozvánek a dalších tiskovin)
  • Zajišťování aktivit Českého centra, komunikace se sítí partnerů;
  • Komunikace s návštěvníky Českého centra;
  • Mediální ohlasy, tiskové zprávy, fotografická dokumentace;
  • Administrativní úkoly spojené s denním provozem Českého centra.

Podmínky výběrového řízení:

  • Zašlete svůj strukturovaný životopis (v ČJ);
  • Motivační dopis (v AJ);
  • Potvrzení o zkoušce z angličtiny.

Podmínky stáže:

  • Stáží se nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na plat ani na sociální a zdravotní pojištění;
  • Náklady spojené se stáží (doprava, pobyt, strava apod.) hradí vysílající instituce nebo stážista sám;
  • České centrum umožňuje studentům neplacené stáže v délce 3 - 12 měsíců v rozsahu 40 hodin týdně;
  • Délka stáže může být upravena individuálně;
  • Na stáž není právní nárok.

Zprávy předchozích stážistů a stážistek můžete vyhledat také v databázi NAEP: zde.

V případě zájmu o stáž v Českém centru v Rotterdamu kontaktujte oddělení na své vysoké škole, které zajišťuje pracovní stáže v zahraničí, kde můžete požádat o finanční příspěvek na stáže. Nebo se informujte, zda vaše vysoká škola poskytuje finanční podporu jiným způsobem.

Potřebné dokumenty posílejte na adresu cchaag@czech.cz.

Naši partneři