Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Výzva: Příběhy bezpráví

Člověk v tísni hledá pro nový film vzdělávacího projektu Příběhy bezpráví dopisy, které si v období komunistického Československa posílali lidé z obou stran železné opony.

"Téměř každý člověk žijící v České republice má mezi svými příbuznými či blízkými někoho, kdo emigroval. Někoho, s kým v období komunistického Československa neviděl dlouhé roky, možná dokonce už nikdy. Mohli si psát pouze dopisy - dopisy psané přes železnou oponu. A právě ty teď hledáme.

Příští rok si budeme připomínat již 30. výročí sametové revoluce a opětovného otevření našich hranic. Chceme proto pro mladé lidi, kteří se již narodili do svobody, vytvořit film založený právě na korespondenci posílané z obou stran železné opony. Přiblížíme jim tak odloučení, které onomu otevření hranic mnohdy předcházelo.

Moc Vás proto prosíme, pokud nějaké takové dopisy máte, případně také fotografie, deníky, výstřižky, pohlednice apod. patřící autorům těchto dopisů, podělte se s námi o ně! Případně předejte tuto výzvu těm, kteří by podobné materiály mohli mít. Veškeré Vaše tipy uvítáme buď na e-mailové adrese veronika.stehlikova@pribehybezpravi.cz nebo na telefonním čísle +420 739 220 902."

(18.12.2018 Karel Strachota, ředitel projektu Příběhy bezpráví)