Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Collegium 1704 a Capella Mariana na festivalu Oude Muziek v Utrechtu

Nenechejte si ujít utrechtský festival staré hudby (Festival Oude Muziek Utrecht). Na letošním ročníku vystoupí dva české soubory: ve středu 29. a ve čtvrtek 30. srpna Collegium 1704 a v sobotu 1. září Capella Mariana.

Collegium 1704

středa 29. srpna 2018, 20.00, TivoliVredenburg, velký sál

Mezinárodní kulturní událost s bývalým „artist in residence“ – to slibuje krásný večer! V hlavní roli: české Collegium 1704, které se čtyři roky po tvůrčím pobytu vrací do Utrechtu pod inspirující taktovkou Václava Lukse. Program večera tvoří koncertní provedení zřídka uváděné opery Jeana-Philippa Rameaua „Les Boréades“ (Abaris aneb Boreadové).

Tato hudební tragédie z roku 1764 čerpá z mytologie a uvádí na scénu královnu Alphise, která touží po svém milém Abarisovi. Podle zákonů své země se však musí vdát za potomka Borea, boha studeného severního větru. Překonají milenci tuto nepřízeň osudu...?

Sólisté:

Deborah Cachet, Alphise

Caroline Weynants, Sémire

Juan Sancho, Abaris

Benedikt Kristjánsson, Calisis

Benoit Arnould, Adamas

Nicolas Brooymans, Borée

 

čtvrtek 30. srpna 2018, 21.00, TivoliVredenburg, velký sál

Pieces of Tomorrow – Rameau – Baroque Opera

Klasická hudba v novém kabátě. Collegium 1704 ve spolupráci s dj St. Paulem.

Cappella Mariana

sobota 1. září, 22.30, Utrecht, Pieterskerk

Český vokální soubor Cappella Mariana se zaměřuje na polyfonní repertoár středověku a renesance a barokní vokální díla, především však na vokální polyfonii z italské, vlámské a anglické renesance. Obecenstvo i odborná kritika soubor oceňují pro expresivní provedení a pečlivou práci s textem.