Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

SOUTĚŽ: Dotvoř 3D pohlednici vily Adolfa Loose a vyhraj!

V rámci série Adolf Loos / Pioneer of Modern Living se sami můžete stát tvůrci a zároveň vyhrát originální český design!

Zapojte se do kreativního procesu a zpracujte trojrozměrnou pohlednici s námětem jedné ze slavných Loosových vil na základě šablony připravené Terezou Hradilkovou / Porigami.cz. Překládací pohlednici s nákresem Müllerovy nebo Winternitzovy vily můžete doplnit o vlastní výtvarné prvky – motiv na fasádě, obyvatele domu či cokoli jiného, a třeba ji pak poslat někomu, koho byste s Loosovým revolučním dílem rádi seznámili.

Stačí mít tiskárnu / papír A4 (gramáže 120-160 g) / řezák na papír/nůžky / pravítko a chuť tvořit.

Stačí si stáhnout předpřipravenou šablonu a postupovat podle videa. 

 • Müllerova vila,
 • Winternitzova vila 
 •  


    

  Zapojit se mohou děti i dospělí. Česká centra odmění nejlepší výrobky. Fotografie dotvořených pohlednic můžete zasílat do 7.10.2020 na adresu loos@czech.cz. Dne 19.10.2020 na facebookové stránce projektu uveřejníme nejlepší pohlednice a výherce odměníme českým designovým výrobkem. (VIZ PRAVIDLA A PODMÍNKY)

  Více o projektu "Adolf Loos / Pioneer of Modern Living" najdete ZDE


  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

  Tereza Hradilková spojila své záliby – architekturu, kterou vystudovala, a práci s papírem pod značkou Porigami.cz. Autorka začala s papírem experimentovat v době svého pobytu v Japonsku v letech 2007 - 2008. Později v Hong Kongu pracovala v mezinárodním architektonickém ateliéru, ale brzy se rozhodla papíru věnovat naplno, a v zakázkové tvorbě přání, pozvánek či instalací pokračuje i od návratu do Prahy. Její trojrozměrné pozvánky, PF a další papírové instalace oslovují širokou škálu zákazníků, kteří oceňují její osobitou estetiku. V poslední době ji také oslovila tvorba pro děti.