Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

SoundCzech koncert živě z Cross klubu v Praze (21. června)

SoundCzech přináší koncert kapel vybraných na festivaly, které se v souvislosti s pandemií koronaviru nemohly uskutečnit. Bratři, HRTL, Kristina Barta, Market, Never Sol, sinks a teepee budou z Prahy hrát prostřednictvím livestreamu SoundCzech showcase. V rámci Dne hudby zahrají 21. června 2020 z Cross Clubu.

Neděle 21. 6. 16:00–22:00 SELČ

Live stream budete moci sledovat na našem Facebooku

Program:

16:00 Za živou hudbu – diskuse

17:00 Kristina Barta

18:00 teepee

19:00 Never Sol

20:00 Sinks

21:00 HRTL

Do vysílání koncertů během Dne hudby se zapojí celkem 12 evropských hlavních měst (Atény, Berlín, Bukurešť, Budapešť, Istanbul, Krakov, Lisabon, Lublaň, Manchester, Miláno, Praha, Skopje), která budou představovat program na vlastních platformách. Vybrané koncerty pak budou streamovat na jednom společném kanále European Music Day, kde bude každé město zastupovat jeden umělec. Z ČR to bude duo teepee.

Koncertům bude předcházet diskuze zástupců hudebního průmyslu, která bude v režii iniciativy Za živou hudbu. Mluvit se bude o současné situaci, tedy dopadech pandemie na hudební scénu a jejich řešení. K vidění bude jak živě v Cross Clubu, tak i prostřednictvím vysílání.

„Podporaprezentace českých umělců a hudebních projektů na mezinárodním poli představuje jednu z našichpriorit. Díky spolupráci se SoundCzechem se možnosti této podpory významně rozšiřují. To lzevnímat i jako efektivní spolupráci dvou rezortů – rezortu Ministerstva kultury a rezortu Ministerstva zahraničních věcí,” dodává Ondřej Černý, generální ředitel Českých center.