Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Nestihli jste Science Café s Josefem Průšou? Pusťte si záznam na youtube!

Hostem květnového Global Science Café, dalšího z cyklu neformálních setkání zaměřených na výzkum a technologie, byl vývojář 3D tiskáren Josef Průša, který se velmi aktivně podílí na boji s pandemií koronaviru.

Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi. GSC je (v současnosti ve formátu online) pořádaný Českými centry a sdílený v rámci celé sítě. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými a společenskými otázkami.

Josef Průša je vývojář 3D tiskáren a jednatel Prusa Research. Pochází z Havlíčkova Brodu, studoval aplikovanou informatiku na VŠE. V 19 letech začal navrhovat 3D tiskárny, v roce 2012 pak založil firmu Prusa Research.

S nástupem pandemie koronaviru COVID 19 se firma Průša Research zapojila aktivně do tisku obličejových štítů, které nabízí zdarma všem nemocnicím, praktickým lékařům, ambulancím, dentistům, lékárnám, policistům, učitelům a dalším profesionálům.