Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Live-stream prohlídky Winternitzovy vily v Praze - 18. června 2020 v 18 hodin

Architekt Adam Gebrian vás provede po nedávno zrekonstruované Winternitzově vile v Praze z roku 1932 – posledním díle brněnského rodáka a průkopníka moderní architektury Adolfa Loose.

Projekt odhaluje nejen silný architektonický koncept, který má i v dnešní době značný vliv, ale také bouřlivou historii vily i jejích majitelů.

Vychutnejte si celkový dojem prohlídkou typické ukázky Loosovy tvorby.

Prohlídku Winternitzovy vily můžete sledovat na naší facebookové stránce 

Více o projektu Adolf Loos - Pioneer of modern living najdete ZDE.


Událost je součástí pořadu Adama Gebriana Překvapivé stavby na Mall TV, kde bude také uložený záznam komentované prohlídky.

Adam Gebrian je český architekt, teoretik a propagátor architektury. V roce 2015 získal ocenění Architekt roku za své vydavatelské a diskusní aktivity, jimiž pomáhá zvyšovat povědomí o architektonické kultuře.

Často přispíval do novin a časopisů, jako jsou například Lidové noviny, Respekt či Hospodářské noviny, a od roku 2009 dokonce moderuje svůj vlastní pořad na Radiu Wave. Je také jedním ze zakladatelů Centra architektury a městského plánování (CAMP) v Praze. Na serveru Stream.cz uváděl svůj vlastní pořad s názvem Gebrian versus a od roku 2018 spolupracuje se serverem Mall.tv, na kterém uvádí dva pořady věnované architektuře: Překvapivé stavby a Gebrian: PLUS/MINUS.

 

Foto: David Cysař