Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Foto

Zpět do galerie

Výstava 12 světů

Při příležitosti výstavy ilustrace českých dětských knížek 12 světů v Groninger Forum Bibliotheek připravilo ČC Rotterdam na neděli 25. března speciální odpolední program pro děti. V průběhu něj si děti mohly na vlastní kůži vyzkoušet ilustrovat, vybarvovat omalovánky a naučit se kreslit krátké komiksy. Výstava bude v groningenské knihovně k vidění do 15.4.2018.

Výstava 12 světů se koná od 12. března do 15. dubna 2018 v Groninger Forum Bibliotheek. Výstava 12 světů se koná od 12. března do 15. dubna 2018 v Groninger Forum Bibliotheek.
Na výstavě prezentuje dvanáct úspěšných českých výtvarníků a ilustrátorů to nejlepší ze své knižní tvorby pro děti. Na výstavě prezentuje dvanáct úspěšných českých výtvarníků a ilustrátorů to nejlepší ze své knižní tvorby pro děti.
Výstavní projekt 12 světů navazuje na úspěšnou putovní výstavu 11 světů, která měla premiéru v Muzeu hlavního města Prahy v listopadu 2012. Výstavní projekt 12 světů navazuje na úspěšnou putovní výstavu 11 světů, která měla premiéru v Muzeu hlavního města Prahy v listopadu 2012....
Akci pořádá ČC Rotterdam v rámci oslav stého výročí založení Československé republiky. Akci pořádá ČC Rotterdam v rámci oslav stého výročí založení Československé republiky.
Každý z autorů na výstavě představuje svůj originální styl s vlastní uměleckou hodnotou. Každý z autorů na výstavě představuje svůj originální styl s vlastní uměleckou hodnotou.
Součástí expozice je také výstava českých ilustrovaných knih, které si lidé mohou prolistovat. Součástí expozice je také výstava českých ilustrovaných knih, které si lidé mohou prolistovat.
Mezi vystavovanými knihami jsou díla Renáty Fučíkové, Pavla Čecha, nebo Petra Nikla. Mezi vystavovanými knihami jsou díla Renáty Fučíkové, Pavla Čecha, nebo Petra Nikla.
Návštěvníci mají možnost seznámit se s hrdiny českých obrázkových knížek, jako je Jezevec Chrujda nebo Vombat Jirka. Návštěvníci mají možnost seznámit se s hrdiny českých obrázkových knížek, jako je Jezevec Chrujda nebo Vombat Jirka.
V neděli 25. 3. byl pro děti připraven program, kde si mohly vybarvovat omalovánky, vyzkoušet si ilustraci, nebo nakreslit krátký komiks. V neděli 25. 3. byl pro děti připraven program, kde si mohly vybarvovat omalovánky, vyzkoušet si ilustraci, nebo nakreslit krátký komiks.
Speciální odpoledne pro děti připravilo ČC Rotterdam ve spolupráci s dvanácti vystavujícími umělci. Speciální odpoledne pro děti připravilo ČC Rotterdam ve spolupráci s dvanácti vystavujícími umělci.
Kreativitě dětí se meze nekladou. Kreativitě dětí se meze nekladou.
Jeden z šikovných umělců nedělního odpoledne pyšný na své dílo. Jeden z šikovných umělců nedělního odpoledne pyšný na své dílo.
Výstava není určena jen pro děti, ale pro milovníky ilustrace bez věkového omezení. Výstava není určena jen pro děti, ale pro milovníky ilustrace bez věkového omezení.