Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Foto

Zpět do galerie

Vernisáž výstavy „Založení Československa 1918“

V úterý 17.4. se v Evropském domě v Haagu (Huis van Europa), sídle Stálého zastoupení Evropské komise v Nizozemsku, uskutečnila vernisáž výstavy „Založení Československa 1918“, kterou představilo ČC Rotterdam ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Haagu a zastoupením CzechTourism Benelux při příležitosti oslav stoletého výročí vzniku Československa. Expozice nabízí tematický přehled událostí v Československu v globálním kontextu historie 20. století. Návštěvníky seznamuje s hlavními protagonisty vzniku státu, československou zahraniční politikou či vrcholy tehdejší vědy a kultury. Výstava je k vidění každý všední den až do 31. května v Evropském domě v Haagu.

Vernisáž výstavy se uskutečnila v prostorách Evropského domu (Huis van Europa) v Haagu. Vernisáž výstavy se uskutečnila v prostorách Evropského domu (Huis van Europa) v Haagu.
Úvodní slovo večera měla ředitelka ČC Rotterdam Hana Schenková, která hosty seznámila s programem oslav výročí vzniku Československa. Úvodní slovo večera měla ředitelka ČC Rotterdam Hana Schenková, která hosty seznámila s programem oslav výročí vzniku Československa.
Hana Schenková, ředitelka ČC Rotterdam. Hana Schenková, ředitelka ČC Rotterdam.
Následoval projev velvyslankyně ČR Jany Reinišové. Následoval projev velvyslankyně ČR Jany Reinišové.
Výstava návštěvníky seznamuje s nejdůležitějšími událostmi, pojmy a osobnostmi tehdejšího Československa. Výstava návštěvníky seznamuje s nejdůležitějšími událostmi, pojmy a osobnostmi tehdejšího Československa.
Ředitelka ČC Hana Schenková a Mikko Fritze, ředitel Goethe Institut v Nizozemsku. Ředitelka ČC Hana Schenková a Mikko Fritze, ředitel Goethe Institut v Nizozemsku.
Expozici je možné vidět každý všední den od 9 do 16 hodin v Evropském domě až do 31. května 2018. Expozici je možné vidět každý všední den od 9 do 16 hodin v Evropském domě až do 31. května 2018.