Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Foto

Zpět do galerie

Noc literatury 2018 - Leeuwarden

V úterý 15. 5. se v Leeuwardenu uskutečnila každoroční Noc evropské literatury. Letošní ročník se v Nizozemsku konal hned ve dvou městech - kromě tradičního Amsterdamu se autoři představili také v Leeuwardenu, které bylo zvoleno Evropským městem kultury pro rok 2018. Českou literaturu již podruhé zastupoval Jaroslav Rudiš. Kromě něj se na jevišti představilo dalších 10 spisovatelů, včetně zvláštního hosta fríského spisovatele Elmara Kuipera. Účastníci v průběhu večera přečetli autorské eseje na téma „čas“ a představili také vlastní tvorbu. Večer moderoval Guido Snel, autor, překladatel a docent Evropských studií na Amsterodamské univerzitě.

Kromě Amsterdamu se projekt letos konal také v Leeuwardenu, který byl zvolen Evropským městem kultury pro rok 2018. Kromě Amsterdamu se projekt letos konal také v Leeuwardenu, který byl zvolen Evropským městem kultury pro rok 2018.
Noc literatury je každoročním projektem, který organizuje České centrum Rotterdam ve spolupráci s EUNIC, Stálým zastoupením Evropské komise v Nizozemsku a Lân fan taal. Noc literatury je každoročním projektem, který organizuje České centrum Rotterdam ve spolupráci s EUNIC, Stálým zastoupením Evropské komise v...
Program večera. Program večera.
Partneři Noci literatury v Leeuwardenu. Partneři Noci literatury v Leeuwardenu.
V průběhu večera se na pódiu vystřídalo 11 autorů. Česká literatura byla zastoupena Jaroslavem Rudišem. V průběhu večera se na pódiu vystřídalo 11 autorů. Česká literatura byla zastoupena Jaroslavem Rudišem.
Zástupce místní literatury, fríský spisovatel Elmar Kuiper. Zástupce místní literatury, fríský spisovatel Elmar Kuiper.
Elmar Kuiper (Nizozemsko), Jaroslav Rudiš (ČR) a Çiler İlhan (Turecko) - zleva. Elmar Kuiper (Nizozemsko), Jaroslav Rudiš (ČR) a Çiler İlhan (Turecko) - zleva.
Jaroslav Rudiš, který je aktuálně v Nizozemsku v rámci svého rezidenčního pobytu v NIAS. Jaroslav Rudiš, který je aktuálně v Nizozemsku v rámci svého rezidenčního pobytu v NIAS.
Turecká spisovatelka Çiler İlhan. Turecká spisovatelka Çiler İlhan.
Noc literatury se konala v prostoru Prinsentuin. Noc literatury se konala v prostoru Prinsentuin.
Programová referentka ČC Rotterdam Nan de Bruin, Jaroslav Rudiš a ředitelka ČC Rotterdam Hana Schenková (zleva). Programová referentka ČC Rotterdam Nan de Bruin, Jaroslav Rudiš a ředitelka ČC Rotterdam Hana Schenková (zleva).