Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Foto

Zpět do galerie

Jitka Hanzlová ve Fotomuseu v Rotterdamu

22. 8. 2015 V sobotu 22. srpna, v předposlední den výstavy FACES | Evropská portrétní fotografie od roku 1990, která probíhala v rotterdamském Fotomuseu od 30. 5. do 23. 8. 2015, měli milovníci fotografie možnost strávit odpoledne s Jitkou Hanzlovou, fotografkou českého původu podílející se na této výstavě. Poté, co kurátor muzea, Frits Gierstberg, provedl návštěvníky výstavou, se slova chopila samotná umělkyně, která blíže objasnila pozadí vzniku svých fotografií. V rotterdamském Fotomuseu byly k vidění vybrané snímky z jejích sérií Rokytník a There is something I don't know. Výstava FACES, jejíž realizaci podpořilo i České centrum, se z Rotterdamu v září přemístí do řecké Soluně.

fotografka Jitka Hanzlová s kurátorem výstavy Fritsem Gierstbergem fotografka Jitka Hanzlová s kurátorem výstavy Fritsem Gierstbergem
Frits Gierstberg uvádí sérii fotek Jitky Hanzlové 'There is something I don't know' Frits Gierstberg uvádí sérii fotek Jitky Hanzlové 'There is something I don't know'
Untitled (Julia), 'There is something I don't know', 2000 Untitled (Julia), 'There is something I don't know', 2000
vlevo: Untitled (Jule), 'There is something I don't know', 2011, vpravo: Untitled (Conca), 'There is something I don't know', 2011. vlevo: Untitled (Jule), 'There is something I don't know', 2011, vpravo: Untitled (Conca), 'There is something I don't know', 2011.
Untitled (Leonardo), 'There is something I don't know', 2007. Untitled (Leonardo), 'There is something I don't know', 2007.
fotografie ze série 'There is something I don't know' fotografie ze série 'There is something I don't know'
Návštěvníci výstavy FACES obdivují fotky Jitky Hanzlové. Návštěvníci výstavy FACES obdivují fotky Jitky Hanzlové.