Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Foto

Zpět do galerie

Dvojitá výstava Jana Husa v Naardenu zahájena

6. 7. 2015 V den 600. výročí upálení českého kazatele a církevního reformátora mistra Jana Husa proběhlo v Muzeu Jana Komenského v Naardenu otevření dvojité výstavy s názvy Slovo a pravda a Jan Hus roku 1415 a 600 let poté. Po úvodním slovu ředitele muzea Hanse van der Lindeho a přednášce Johannese Welschena, člena výboru Evangelické bratrské obce v Zeistu, následovalo hudební intermezzo, po němž výstavu zahájila Jana Reinišová, velvyslankyně České republiky v Nizozemsku. Po slavnostních proslovech v prostorách mauzolea měli návštěvníci možnost prohlédnout si výstavu se sklenkou moravského vína či českého piva, které dodalo České centrum v Rotterdamu.

Návštěvníci výstavy v družné debatě Návštěvníci výstavy v družné debatě
Prof. Dr. Hans Renner a ředitelka Českého centra Haag Hana Schenková Prof. Dr. Hans Renner a ředitelka Českého centra Haag Hana Schenková
Hudební intermezzo s klavírním doprovodem Nielse Fishera z Evangelické bratrské obce v Zeistu Hudební intermezzo s klavírním doprovodem Nielse Fishera z Evangelické bratrské obce v Zeistu
Česká velvyslankyně v Nizozemsku Jana Reinišová připomněla ve své uvítací řeči životní osudy a význam Jana Husa. Česká velvyslankyně v Nizozemsku Jana Reinišová připomněla ve své uvítací řeči životní osudy a význam Jana Husa.
Návštěvníci měli možnost si výstavu užít se skleničkou výborného moravského vína. Návštěvníci měli možnost si výstavu užít se skleničkou výborného moravského vína.
Mauzoleum J. A. Komenského  Mauzoleum J. A. Komenského