Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Foto

Zpět do galerie

Jan Hus v Barendrechtu

11. 9. 2015 V pátek 11. září proběhlo na barendrechtské radnici slavnostní otevření výstavy „Jan Hus roku 1415 a 600 let poté“. Výstava, na jejíž realizaci se podílelo i České centrum, byla zorganizována u příležitosti 25. výročí partnerství měst Barendrecht a Louny ve spolupráci s Husitským muzeem v Táboře. Po promítnutí krátkého animovaného filmu ze seriálu Dějiny udatného českého národa se konala přednáška teologa Petera Moréeho z Karlovy univerzity v Praze o významu Jana Husa v různých etapách české historie. Promluvili také starostové obou partnerských měst - Radovan Šabata (Louny) a Jan van Belzen (Barendrecht) a předseda nadace Stichting Stedenband Arie Kooyman. Výstavu poté slavnostně zahájila velvyslankyně České republiky v Nizozemsku Jana Reinišová. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si 14 výstavních plakátů o životě a díle Jana Husa se sklenkou českého vína.

Zasedací místnost radnice v Barendrechtu, kde proběhly úvodní proslovy a přednáška. Zasedací místnost radnice v Barendrechtu, kde proběhly úvodní proslovy a přednáška.
proslov předsedy nadace Stichting Stedenband (partnerství měst Barendrecht a Louny) Arieho Kooymana proslov předsedy nadace Stichting Stedenband (partnerství měst Barendrecht a Louny) Arieho Kooymana
Animovaný český film Jan Hus ze seriálu Dějiny udatného českého národa návštěvníky hravou formou seznámil s osudy Jana Husa. Animovaný český film Jan Hus ze seriálu Dějiny udatného českého národa návštěvníky hravou formou seznámil s osudy Jana Husa.
Starosta Barendrechtu, Jan van Belzen Starosta Barendrechtu, Jan van Belzen
Přednáška teologa Petera Moréeho o významu Jana Husa Přednáška teologa Petera Moréeho o významu Jana Husa
Starosta Loun, Radovan Šabata, objasnil spojitost Jana Husa s městem Louny. Starosta Loun, Radovan Šabata, objasnil spojitost Jana Husa s městem Louny.
Jan van Belzen, starosta Barendrechtu, předává slovo české velvyslankyni v Nizozemsku, Janě Reinišové. Jan van Belzen, starosta Barendrechtu, předává slovo české velvyslankyni v Nizozemsku, Janě Reinišové.
zleva: Jan van Belzen (starosta Barendrechtu), Jana Reinišová (česká velvyslankyně v Nizozemsku) a Radovan Šabata (starosta Loun) zleva: Jan van Belzen (starosta Barendrechtu), Jana Reinišová (česká velvyslankyně v Nizozemsku) a Radovan Šabata (starosta Loun)
zleva: Jan van Belzen (starosta Barendrechtu), Jana Reinišová (česká velvyslankyně v Nizozemsku), Radovan Šabata (starosta Loun) a Arie Kooyman (předseda nadace Stichting Stedenband) zleva: Jan van Belzen (starosta Barendrechtu), Jana Reinišová (česká velvyslankyně v Nizozemsku), Radovan Šabata (starosta Loun) a Arie Kooyman...
Návštěvníci si se zájmem prohlíží jeden ze 14 výstavních plakátů. Návštěvníci si se zájmem prohlíží jeden ze 14 výstavních plakátů.
Vzkaz velvyslankyně Jany Reinišové v návštěvní knize města Barendrecht Vzkaz velvyslankyně Jany Reinišové v návštěvní knize města Barendrecht
Vzkaz Petera Moréeho v návštěvní knize města Barendrecht Vzkaz Petera Moréeho v návštěvní knize města Barendrecht
Překlad textu výstavy do nizozemštiny, který připravilo České centrum v Rotterdamu. Překlad textu výstavy do nizozemštiny, který připravilo České centrum v Rotterdamu.