Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Foto

Zpět do galerie

Filmový klub - Žert

Ve středu 9. 5. 2018 se filmový klub Českého centra po dvou měsících na cestách znovu vrátil do Rotterdamu. Tentokrát jsme v rámci oslav stoletého výročí založení Československa promítali film Žert, který byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy Milana Kundery. Speciálním hostem večera byla překladatelka Kunderových knih do nizozemštiny Jana Beranová, která promluvila o autorově životě a významu doby pro jeho dílo.

Filmový klub ČC se v květnu znovu vrátil do Rotterdamu. Filmový klub ČC se v květnu znovu vrátil do Rotterdamu.
O Kunderově životě i díle promluvila překladatelka Jana Beranová. O Kunderově životě i díle promluvila překladatelka Jana Beranová.
Rozhovor s Beranovou vedla ředitelka ČC Hana Schenková. Rozhovor s Beranovou vedla ředitelka ČC Hana Schenková.
Filmový klub se tentokrát konal ve speciálním prostředí projektu Pages Bookstore v Goethe Institut. Filmový klub se tentokrát konal ve speciálním prostředí projektu Pages Bookstore v Goethe Institut.
Film Žert byl natočen v r. 1968 režisérem Jaromilem Jirešem. Film Žert byl natočen v r. 1968 režisérem Jaromilem Jirešem.
V jednom z nejproslulejších filmů 60. let ztvárnil hlavní roli Josef Somr. V jednom z nejproslulejších filmů 60. let ztvárnil hlavní roli Josef Somr.