Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Foto

Zpět do galerie

České perníčky a víno na Embassy Festivalu v Haagu

5. 9. 2015 První zářijovou sobotu se v nizozemském Haagu konal třetí ročník Embassy Festivalu, na kterém se návštěvníkům představilo více než 30 zemí z různých koutů světa. Sobotní odpoledne na haagské třídě Lange Voorhout se neslo ve znamení vůní nejrůznějších světových pokrmů a pochutin, lahodných nápojů, ale také hudebních, divadelních a jiných kulturních představení. Mezi zúčastněnými zeměmi byla letos poprvé i Česká republika, v jejímž stánku měli návštěvníci možnost ochutnat česká a moravská vína dodaná firmou Moravino a obdivovat umění perníkářky Evy Řezníčkové. Akce proběhla ve spolupráci s Českým centrem v Rotterdamu, českou ambasádou v Haagu a zastoupením agentury Czech Trade v Amsterdamu.

Robin Brož, majitel firmy Moravino, který dováží česká a moravská vína do Nizozemska, doplňoval degustaci odborným výkladem. Robin Brož, majitel firmy Moravino, který dováží česká a moravská vína do Nizozemska, doplňoval degustaci odborným výkladem.
Návštěvníci festivalu obdivující perníčky paní Evy Řezníčkové. Návštěvníci festivalu obdivující perníčky paní Evy Řezníčkové.
U českého stánku měli všichni milovníci dobrého vína možnost ochutnat výběr z českých a moravských vinic. U českého stánku měli všichni milovníci dobrého vína možnost ochutnat výběr z českých a moravských vinic.
Perníčky paní Řezníčkové jsou nejen krásné, ale také dobré! Perníčky paní Řezníčkové jsou nejen krásné, ale také dobré!
Kreativní a ekologicky uvědomělí návštěvníci využili k ochutnávce vín porcelánová lázeňská pítka (dodaná agenturou Czech Tourism) namísto jednorázových plastových kelímků. Kreativní a ekologicky uvědomělí návštěvníci využili k ochutnávce vín porcelánová lázeňská pítka (dodaná agenturou Czech Tourism) namísto...
Paní Eva Řezníčková získala za své výtvory nejedno ocenění. Paní Eva Řezníčková získala za své výtvory nejedno ocenění.
Paní Eva Řezníčková, profesionální perníkářka, předvádí zdobení. Paní Eva Řezníčková, profesionální perníkářka, předvádí zdobení.
Pan a paní Řezníčkovi přijeli se svými perníčky do nizozemského Haagu až z Jihlavy. Pan a paní Řezníčkovi přijeli se svými perníčky do nizozemského Haagu až z Jihlavy.