Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Foto

Zpět do galerie

Děti se učí česky v Rotterdamu

8. 3. 2015: Už od loňského podzimu v prostorách Českého centra v Rotterdamu úspěšně funguje Česká škola. Ta učí češtinu děti v Nizozemsku. Výuka se zaměřuje na žáky a žačky od čtyř do deseti let, kteří jsou převážně z dvojjazyčných rodin. Školu navštěvují, aby si posílili a procvičili své znalosti češtiny. Jedním z cílů je podpořit jazykové a kulturní znalosti a tím uchovat českou identitu v zahraničí a přispět ke vzájemnému porozumění mezi národy.

Děti se učí také základní znalosti jako dny v týdnu, měsíce nebo roční období. Děti se učí také základní znalosti jako dny v týdnu, měsíce nebo roční období.
Lekce probíhají ve dvou skupinách po dvou hodinách vždy v neděli jednou za 14 dnů. Lekce probíhají ve dvou skupinách po dvou hodinách vždy v neděli jednou za 14 dnů.
Lekce se konají vždy v Českém centru v Rotterdamu, Westersingel 9. Lekce se konají vždy v Českém centru v Rotterdamu, Westersingel 9.
U mladších dětí probíhá výuka formou hry. U mladších dětí probíhá výuka formou hry.
V neformálním prostředí se děti učí česky i během výtvarných a hudebních činností. V neformálním prostředí se děti učí česky i během výtvarných a hudebních činností.
Každou druhou neděli se děti sejdou a spolu se dvěma učitelkami se věnují se výuce českého jazyka. Každou druhou neděli se děti sejdou a spolu se dvěma učitelkami se věnují se výuce českého jazyka.
Výuka se zaměřuje na žáky a žačky od čtyř do deseti let. Výuka se zaměřuje na žáky a žačky od čtyř do deseti let.
Děti jsou převážně z dvojjazyčných rodin. Děti jsou převážně z dvojjazyčných rodin.