Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.10.2016

Coornhertova přednáška - Michael Žantovský

Počínaje letošním rokem pořádá kostel Grote Kerk v Beverwijku každoroční Coornhertovu přednášku, nazvanou po humanistovi ze 16. století Dirkovi Volkertsz Coornhertovi. První Coornhertovu přednášku přednese 29. října Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla v Praze. Akce se koná ve spolupráci s Českým centrem u příležitosti nedožitých osmdesátých narozenin Václava Havla.

24.10.2016    |    24.11.2016

Václav Havel: život v obrazech

Od 24. října do 24. listopadu se v budově Mezinárodního tiskového střediska Nieuwspoort v Haagu koná fotografická výstava o životě Václava Havla. Obsahuje fotografie z Havlova rodinného archivu, ale také snímky m.j. Tomkiho Němce, Oldřicha Škáchy a Karla Cudlína – fotografů, kteří Havla dobře znali a portrétovali ho v mnoha rozhodujících okamžicích jeho života.

12.08.2016

KLIK - Vynález zkázy

Festival animovaného filmu KLIK v Amsterodamu uvede za podpory Českého centra 29. října Vynález zkázy, nedávno restaurovaný klasický vědeckofantastický film Karla Zemana, jeden z nejúspěšnějších československých snímků vůbec.

12.11.2016    |    13.11.2016

Eastern Neighbours Film Festival - Blízký daleký východ

Filip Remunda – jeden z výrazných současných českých dokumentaristů – představí za podpory Českého centra na festivalu Eastern Neighbours Film Festival v Haagu svůj snímek “Blízký daleký východ".

17.9.2016    |    8.1.2017

Josef Koudelka - Exiles/Wall

Od 17. září 2016 bude v Nederlands Fotomuseum v Rotterdamu k vidění fotografická tvorba Josefa Koudelky, jednoho z nejuznávanějších českých fotografů v zahraničí a člena prestižní agentury Magnum Photos. České centrum je partnerem výstavy.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

17. 10. 2016

Exchanging intimacies: The Hague - Prague

V sobotu, 8. října od 18 hodin proběhlo zahájení výstavy „Exchanging intimacies: The Hague – Prague“, výstavního a výměnného projektu mladých českých a nizozemských umělců. Během měsíce spolu vytvoří na dvou místech dvě výstavy. Součástí programu byla také přednáška Radka Váni, kurátora českého současného umění o vývoji českého umění za posledních 20 let.

10. 10. 2016

Josef Koudelka - Exiles/Wall

Od 17. září 2016 je v Nederlands Fotomuseum v Rotterdamu k vidění fotografická tvorba Josefa Koudelky, jednoho z nejuznávanějších českých fotografů v zahraničí a člena prestižní agentury Magnum Photos. České centrum je partnerem výstavy.

07. 10. 2016

Filmový klub - Odcházení

Film Odcházení se promítal v rámci filmového klubu Českého centra při příležitosti nedožitých osmdesátých narozenin Václava Havla.

07. 10. 2016

Introducing Famelab/Shakespeare Lives in Science

České centrum ve spolupráci se sdružením EUNIC uvedlo na konci září v Rotterdamu přehlídku národních vítězů FameLab (mezinárodní soutěž British Council v popularizaci vědy na světě). Českou republiku zastupovala Eliška Selinger, vítězka soutěže FameLab 2016 v ČR, která zájemcům přiblížila epigenetiku. Dále se zúčastnili národní vítězové z Německa, Španělska a Nizozemska.

Videa

Video placehodler