Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.10.2020    |    31.12.2020

Grow Our Humanity

#growourhumanity / Humanistická inspirace pro turbulentní svět už brzy v nizozemském veřejném prostoru

30.11.2020

Global Science Café: Challenges of Developing Serious Video Games

Další díl Global Science Café se zaměří na fenomén českých počítačových her, které jsou známé a úspěšné po celém světě.

13.10.2020

Čeští umělci ve světě - Kateřina Gabriel Konarovská, Haag

Česká centra přicházejí s unikátní sérií Czech Artists Worldwide (Čeští umělci ve světě), která nabídne netradiční pohled na tvorbu a život českých umělců a umělkyň působících v zahraničí.

8.6.2020    |    31.12.2020

České hrdinky - online výstava portrétů českých žen

České hrdinky jsou síťovým projektem, jímž Česká centra a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni (nebo také Sutnarka) v letošním roce reflektují 100. výročí uzákonění ženského volebního práva v českých zemích. Vzdávají tak hold významným Češkám, jež se svými činy a osobnostním nastavením nesmazatelně zapsaly nejen do historie České republiky.

18.9.2020

Evropská noc literatury 2020 - Pavla Horáková

Letošní ročník Evropské noci literatury bude součástí Evropského kulturního fóra (Forum on European Culture) a uskuteční se v prostorách vlámského kulturního střediska De Brakke Grond. Ústředním tématem tohoto každoročního literárního happeningu je ’Literature, the Antidote’ (Literatura jako protilátka). Českou literaturu bude zastupovat Pavla Horáková. Akci pořádá České centrum ve spolupráci s EUNIC (sdružení zahraničních kulturních institutů v Nizozemsku), stálým zastoupením Evropské komise v Nizozemsku a amsterdamskou univerzitou UvA. Účast Pavly Horákové na noci literatury umožnilo České literární centrum a Velvyslanectví České republiky v Haagu.

18.6.2020    |    31.12.2020

ADOLF LOOS – PIONEER OF MODERN LIVING /

Virtuální cesta za tvorbou i myšlenkami Adolfa Loose (1870-1933) k připomenutí 150. výročí narození tohoto významného architekta. Loosovu tvorbu vám postupně představíme pomocí série exkluzivních online událostí pro Česká centra a na speciální facebookové stránce.

ČESKÁ CENTRA

#Č!Knihožrouti

Novinky