Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.6.2016

European Film Festival - Štěstí

České centrum Rotterdam je jedním z organizátorů druhého ročníku Evropského filmového festivalu, který pořádá Zastoupení Evropské komise a Informační kancelář Evropského parlamentu v Nizozemsku ve spolupráci s Eunic Netherlands. Cílem festivalu je upozornit na sérii filmů, které vznikly za podpory programu Evropské unie Kreativní Evropa - MEDIA, a navíc ukázat, že evropská spolupráce znamená více než politiku a ekonomii. 3.6.2016 se v Amsterodamu v rámci tohoto festivalu bude promítat snímek Štěstí Bohdana Slámy.

19.6.2016

Koudelka Shooting Holy Land v Haagu

V neděli 19.6.2016 si nenechte ujít snímek "Koudelka fotografuje Svatou zemi" režiséra Gilada Barama, mapující cestu českého fotografa Josefa Koudelky po Izraeli a Palestině. Dokument bude uveden v rámci festivalu "Cracking the Frame", který zprostředkovává mezinárodní artové filmy, jež doposud nebyly v Nizozemsku k vidění. Film uvede Hana Schenková z Českého centra.

1.1.2016    |    31.8.2016

Karel IV. - fotosoutěž

Fotografická výstava k 700. výročí narození Karla IV. ve spolupráci s Českým centrem Vídeň. Vítězné fotografie budou součástí výstavy, která bude ke zhlédnutí v obou českých centrech. Během konání výstavy proběhne přednáška na téma Karel IV. s cílem představit univerzální osobnost panovníka Karla IV. nizozemské veřejnosti v různých oblastech v duchu jeho širokého spektra myšlení a činností -architektura (urbanismus), vzdělávání, turismus, popř. literatura.

6.6.2016

Démanty noci

6. června promítá Filmhuis Lumen v Delftu "Démanty noci" nedávno zemřelého režiséra Jana Němce.

30.6.2016    |    3.7.2016

Fashionclash 2016

Osmý ročník prestižní multioborové módní platformy umožňující setkání mladých a začínajících návrhářů a umělců spjatých s módou: od textilního designu přes fotografii a tanec až po šperkařství či doplňky. Ani v roce 2016 v Maastrichtu nebudou chybět čeští designéři. České centrum podpoří účast Sofye Samarevy, zástupce šperkařské platformy UNOSTO a módního kolektivu Dry Milk of Virgin Mary.

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

19. 05. 2016

Noc evropské literatury 2016

V Amsterdamu se dne 11.5.2016 konala Noc evropské literatury, pořádaná ve spolupráci se sítí evropských kulturních středisek EUNIC. Tvůrci z různých evropských zemí debatovali na téma „Europe´s intimate territories“. Co je pro vás magické, rajské místo? A co je nejhorší místo, na kterém jste kdy byli? To byly ústřední otázky, nad kterými se autoři zamýšleli, a které provázely posluchače v průběhu večera.

22. 04. 2016

Fotografové války

V sobotu 16. dubna byla v kostele Grote Kerk v Beverwijku zahájena výstava „Fotografové války“. Výstava představuje obraz první světové války očima tří českých vojáků: Jana Myšičky, Gustava Brože a Jendy Rajmana. Jejich nedávno objevené fotografie působivě zobrazují každodenní vojenský život. K vidění do 17. května 2016 v De Grote Kerk v Beverwijku.

22. 03. 2016

Tomáš Halík v Haagu a Tilburgu

Ve dvou po sobě jdoucích dnech dával uznávaný český teolog a sociolog Tomáš Halík přednášky v kostele v Haagu a na univerzitě v Tilburgu. Zároveň bylo na obou akcích možno zakoupit holandský překlad jeho nové knihy Noc zpovědníka.

21. 03. 2016

Jiří Voves -vernisáž

Fotogalerie z večera ve středu 16.3.2016, kdy proběhlo slavnostní otevření výstavy obrazů Jiřího Vovse za přítomnosti umělce v sídle ČC. Účastni vernisáže byli také velvyslankyně ČR v Nizozemsku paní Jana Reinišová a dirigent České filharmonie a hostující dirigent Rotterdamské filharmonie Jiří Bělohlávek s manželkou. Večer zpestřilo excelentní hudební intermezzo Jany Lewitové, manželky pana Vovsa.

Videa

Video placehodler