Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.11.2017    |    26.11.2017

IDFA 2017

Amsterodamský mezinárodní festival dokumentárního filmu IDFA 2017 se letos koná od středy 15. listopadu do neděle 26. listopadu. Na festivalu se představí tři české dokumentární filmy.

9.12.2017

Vánoční koncert

České centrum ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Haagu a agenturou CzechTourism Benelux vás srdečně zve na tradiční vánoční koncert, který se koná v sobotu 9. prosince. Ve starokatolické farnosti sv. Jakuba a Augustina v Haagu vystoupí sopranistka Karolína Janů v doprovodu klavíristky Justyny Jarzab a hoboisty Jiřího Sejkory. Přednesou vánoční program složený z děl známých skladatelů a klasických českých koled.

19.12.2017

Česko-německá vánoční besídka

Goethe Institut a České centrum vás zvou na společnou vánoční besídku s legendárním nápojem „Feuerzangenbowle“, německými a českými vánočními specialitami a filmem.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

13. 11. 2017

Setkání absolventů Karlovy univerzity

Ve čtvrtek 9.listopadu měli absolventi Univerzity Karlovy a tým Českého centra možnost se setkat v Haagu s vedením své Alma mater. Prof. PhDr. Lenka Rovná, Csc., prorektorka pro evropskou problematiku, informovala mj. o současném vývoji a perspektivách Univerzity Karlovy. Akci zaštiťovala velvyslankyně Jana Reinišová a rektor Univerzity Karlovy, prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc.

31. 10. 2017

KLIK! Amsterdam Animation Festival 2017

V neděli 22. října od 17:45 uvedl EUNIC na festivalu animovaného filmu KLIK! v Amsterdamu program nazvaný „European Delights“. V programu byl zařazen výběr z nejlepších krátkých animovaných filmů z Nizozemska, Polska, Litvy, Itálie, Španělska, Belgie, Rakouska, Maďarska, Kypru, Irska a Švýcarska. Česká republika zde byla zastoupena mezinárodně oceňovaným filmem Bazén z roku 2010 režisérky Alexandry Hetmerové.

31. 10. 2017

Eastern Neighbours Film Festival 2017

V pátek 27. října uspořádal EUNIC (ve spolupráci s Českým centrem v Rotterdamu, Rakouským velvyslanectvím v Haagu a Velvyslanectvím Maďarska) v rámci festivalu Eastern Neighbour Film Festival pro nizozemské středoškoláky Den jazyků. Po promítnutí pěti krátkých filmů následoval odpolední workshop pod vedením chorvatského docenta slavistiky z Amsterodamské univerzity Radovana Lučiće. Mezi snímky byl uveden i český film Nehoda.

30. 10. 2017

Fashionclash 2017

Ve dnech 29. 6. – 2. 7. 2017 se konal devátý ročník mezinárodního festivalu módního designu Fashionclash v Maastrichtu. Díky iniciativě a spolupráci Českého centra v Rotterdamu se zde představila trojice českých návrhářek: Michaela Čapková, Zuzana Hartlová a Eva Růžičková. Módní přehlídka Michaely Čapkové byla zařazena do top desítky festivalu.

Videa

Video placehodler