Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.9.2020

Evropská noc literatury 2020 - Pavla Horáková

Letošní ročník Evropské noci literatury bude součástí Evropského kulturního fóra (Forum on European Culture) a uskuteční se v prostorách vlámského kulturního střediska De Brakke Grond. Ústředním tématem tohoto každoročního literárního happeningu je ’Literature, the Antidote’ (Literatura jako protilátka). Českou literaturu bude zastupovat Pavla Horáková. Akci pořádá České centrum ve spolupráci s EUNIC (sdružení zahraničních kulturních institutů v Nizozemsku), stálým zastoupením Evropské komise v Nizozemsku a amsterdamskou univerzitou UvA. Účast Pavly Horákové na noci literatury umožnilo České literární centrum a Velvyslanectví České republiky v Haagu.

9.9.2020

Global Science Café 3 - Cell & Gene Therapy: The future has already begun 9/9 19:00

Třetí díl cyklu populárně vědeckých přednášek Global Science Cafe s významnými českými osobnostmi vědy a výzkumu bude na téma "Buněčná & genová terapie: Budoucnost již začala". S hostem pořadu RNDr. Michalem Šimíčkem, Ph.D bude hovořit Dr.Michael Londesborough, Ph.D. o výzkumu a vývoji buněčné terapie pro léčbu nádorů krvetvorného systému.

18.6.2020    |    31.12.2020

ADOLF LOOS – PIONEER OF MODERN LIVING /

Virtuální cesta za tvorbou i myšlenkami Adolfa Loose (1870-1933) k připomenutí 150. výročí narození tohoto významného architekta. Loosovu tvorbu vám postupně představíme pomocí série exkluzivních online událostí pro Česká centra a na speciální facebookové stránce.

8.6.2020    |    31.12.2020

České hrdinky - online výstava portrétů českých žen

České hrdinky jsou síťovým projektem, jímž Česká centra a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni (nebo také Sutnarka) v letošním roce reflektují 100. výročí uzákonění ženského volebního práva v českých zemích. Vzdávají tak hold významným Češkám, jež se svými činy a osobnostním nastavením nesmazatelně zapsaly nejen do historie České republiky.

17.6.2020

Přednáška: Himbajs šůviks! WTF?! aneb citoslovce v češtině

Srdečně Vás zveme ke sledování další on-line přednášky o češtině Mgr. Barbory Štěpánkové, Ph.D. z Ústavu formální a aplikované lingvistiky Matematicko-fyzikální fakulty UK s názvem Himbajs šůviks! WTF?! aneb citoslovce v češtině. Přednáška bude vysílána v českém jazyce přes platformu Zoom ve středu 17. 6. 2020 od 18:00 českého času.

4.9.2020    |    5.9.2020

Embassy Festival

Letošní ročník populárního Embassy festivalu se letos uskuteční online. Představí se i Česká republika.

ČESKÁ CENTRA

#Č!Knihožrouti

Novinky