Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.9.2016

Introducing Famelab/Shakespeare Lives in Science

České centrum ve spolupráci se sdružením EUNIC nabídne v Rotterdamu 30. září 2016 přehlídku národních vítězů FameLab (mezinárodní soutěž British Council v popularizaci vědy na světě, která se snaží objevit nové vědce, kteří dokáží ostatním lidem během pouhých tří minut srozumitelně vysvětlit matematické nebo technické téma). Českou republiku zastupuje Eliška Selinger, vítězka soutěže FameLab 2016 v ČR, s prezentací "50 odstínů epigenomu", která přiblíží zájemcům epigenetiku. Dále se zúčastní národní vítězové z Německa, Španělska a Nizozemska.

06.07.2016

Exchanging intimacies: The Hague-Prague

V sobotu, 8. října od 18 hodin vás srdečně zveme na zahájení výstavy „Exchanging intimacies: The Hague – Prague“, výstavního a výměnného projektu mladých českých a nizozemských umělců.

28.10.2016

Václav Havel: Dreaming of a better Europe

Symposium a výstava fotografií u příležitosti nedožitých 80. narozenin Václava Havla s přihlédnutím k jeho evropskému duchovnímu odkazu. V Mezinárodním tiskovém středisku Nieuwspoort v Haagu debatuje Renée Postma, Paul Scheffer a Michael Žantovský.

24.10.2016    |    24.11.2016

Václav Havel: život v obrazech

Od 24. října do 24. listopadu se v budově Mezinárodního tiskového střediska Nieuwspoort v Haagu koná fotografická výstava o životě Václava Havla. Obsahuje fotografie z Havlova rodinného archivu, ale také snímky m.j. Tomkiho Němce, Oldřicha Škáchy a Karla Cudlína – fotografů, kteří Havla dobře znali a portrétovali ho v mnoha rozhodujících okamžicích jeho života.

16.11.2016

Polednice

Strašidelná česká pověst v nové, hororové podobě. Režisér Jiří Sádek se pro svůj filmový debut inspiroval Polednicí Karla Jaromíra Erbena. Ve středu 16. listopadu v našem filmovém klubu.

17.9.2016    |    8.1.2017

Josef Koudelka - Exiles/Wall

Od 17. září 2016 bude v Nederlands Fotomuseum v Rotterdamu k vidění fotografická tvorba Josefa Koudelky, jednoho z nejuznávanějších českých fotografů v zahraničí a člena prestižní agentury Magnum Photos. České centrum je partnerem výstavy.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

06. 09. 2016

Jan Němec

08. 07. 2016

Fashionclash 2016

Mezinárodní festival módního designu Fashionclash v Maastrichtu přivítal ve dnech 30. června až 3. července návrháře a umělce spjaté s módou a designem z celého světa. Za podpory Českého centra v Nizozemsku se zde představili Sofya Samareva, módní kolektiv dry milk of virgin mary a šperkařské sdružení UNOSTO. Dále do Maastrichtu zavítali Hana Frišonsová & Michaela Karásek Čejková, Petra Pitelková se značkou Petiteé, Roman Častulík, Pavlína Miklasová, Martina Martišková, Lucie Erban Marešová, tvořící pod značkou LEM a výrobci designových interiérových doplňků Fain Wood.

06. 06. 2016

František Škroup

2. června 2016 jsme si připomněli 215. výročí narození skladatele české hymny Františka Škroupa, který je pohřben na rotterdamském hřbitově Algemene Begraafplaats Crooswijk. Při této příležitosti promluvila velvyslankyně České republiky v Nizozemsku paní Jana Reinišová,ředitelka archivu města Rotterdam Jantje Steenhuis a ředitelka Českého centra Rotterdam Hana Schenková. Během ceremoniálu zazněla česká hymna "Kde domov můj".

Videa

Video placehodler