Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.1.2017    |    10.2.2017

IFFR 2017 - výstava

České centrum v Rotterdamu připravilo ve svých prostorách výstavu filmových plakátů u příležitosti retrospektivy filmů Jana Němce na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu. Výstava představí celkem 25 plakátů ze soukromé sbírky Pavla Rajčana, z toho 10 plakátů k filmům Jana Němce a 15 plakátů jeho kolegů z československé nové vlny 60. let.

25.1.2017    |    5.2.2017

IFFR - Jan Němec

Mezinárodní filmový festival Rotterdam (IFFR) letos pořádá rozsáhlou retrospektivu nedávno zesnulého režiséra Jana Němce.

21.1.2017

Filmový klub - Postava k podpírání

Pavel Juráček se proslavil jako filmový tvůrce, ale byl také velmi nadaný spisovatel. V sobotu 21. ledna se můžete v Českém centru seznámit s oběma stránkami jeho tvorby. Film Postava k podpírání se promítá v rámci filmového klubu Českého centra.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

16. 12. 2016

Česko-německé předvánoční setkání s animovaným filmem

Jako každoročně mělo České centrum a Goethe Institut společnou předvánoční oslavu s různými vánočními lahůdkami, jako je proslulá Feuerzangenbowle (flambovaný punč). Promítali jsme také český animovaný film Malá z rybárny na motivy pohádky Malá mořská víla H. Ch. Andersena.

15. 12. 2016

Vánoční koncert v Haagu

V úterý 13. prosince se uskutečnil tradiční vánoční koncert v Haagu pro partnery a přátele Českého centra a Velvyslanectví ČR. Nechyběla hudba Bacha a Dvořáka, ale samozřejmě ani tradiční české koledy. Zdeñka Procházková (zpěv), Lenka Meurders (klavír) a Ivan Iliev (housle).

15. 12. 2016

Tři bratři - filmový klub

Filmový klub Českého centra v prosinci uvedl film Tři bratři režiséra Jana Svěráka. Celovečerní pohádka vznikla v roce 2014 podle scénáře Zdeňka Svěráka, který letos oslavil osmdesáté narozeniny.

13. 12. 2016

Vánoční strom z Hranic ve Voorburgu

V pátek 9. prosince 2016 proběhlo ve Voorburgu slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který jako každý rok pochází z partnerského města Hranice na Moravě. Vánoční trhy návštěvníkům nabídly svařák, horkou čokoládu a také tradiční moravské frgále. Po rozsvícení vánočního stromu pokračoval vánoční koncert v Oude Kerk v podání studentů konzervatoře v Haagu, kteří zahráli skladby českých skladatelů.

Videa

Video placehodler