Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.3.2020

ZRUŠENO: Comeniusdag 2020

Akce se ruší kvůli současné situaci okolo koronaviru. Muzeum J.A. Komenského v Naardenu oznámilo, že udělení Komenského ceny možná proběhne později v tomto roce. Ti, kteří si již zakoupili vstupenky na program, jenž se měl uskutečnit 28. března, budou refundováni.

28.3.2020

ZRUŠENO: Jubilejní koncert v Grote Kerk v Naardenu

V sobotu 28 března bude v Naardenu vystupovat Hodonínský symfonický orchestr při příležitosti Dne Komenského.

1.4.2020    |    5.4.2020

ZRUŠENO: Go Short 2020

Chcete zažít trochu jiný filmový festival? A zhlédnout dvakrát tolik filmů než obvykle? Pak zvažte návštěvu festivalu krátkých filmů Go Short, který letos na jaře představí i několik českých snímků. Go Short se tradičně uskuteční v Nijmegenu od 1. do 5. dubna 2020. ČC Rotterdam spolupracuje s festivalem už řadu let a i letos podporuje účast českých filmařů.

10.4.2020    |    31.1.2021

Nová výstava v Muzeu Komenského: Comenius en de Reformpedagogiek

V Muzeu Komenského v Naardenu můžete od 10. dubna navštívit novou výstavu zaměřenou na pět velkých osobností, které se podílely na formování nových způsobů vzdělávání ve 20. století: Maria Montessori, Peter Petersen (jenský plán), Helen Parkhurst (daltonská škola), Célestin Freinet a Rudolf Steiner (volná škola).

Čeští surrealisté v Utrechtu: výstava Tranen van Eros

Surrealismus je obecně vnímán jako mužské umělecké hnutí s nejznámějšími jmény Dalí, Magritte nebo Ernst. Surrealisticky však tvořily i ženy. Také tímto aspektem se mimo jiné zabývá výstava De tranen van Eros, která je k vidění v Centraal Museu v Utrechtu. Mezi vystavenými autory jsou také Toyen a Jindřich Štýrský.

ČESKÁ CENTRA

Český dům Moskva

 

Novinky