Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.12.2017    |    31.1.2018

Het Wilde Weten: Viktorie Langer

ZMĚNA DATA. Od prosince 2017 do ledna 2018 je výtvarnice Viktorie Langer „artist in residence“ v Rotterdamu v rámci výměnného programu nadace Het Wilde Weten a pražského centra pro soudobé umění Futura.

3.2.2018    |    7.2.2018

DoelenKwartet a Jan Rokyta

Během významného Bienále smyčcových kvartet v Amsterodamu bude poprvé uvedeno dílo nizozemského skladatele Klaase de Vriese (1944) s názvem „Stringed“. Sedmidílnou skladbu provede soubor DoelenKwartet a Jan Rokyta (cimbál).

9.2.2018

Koncert - Eduard Šístek a Miroslav Sekera

POUZE NA POZVÁNÍ. V rámci oslav stého výročí založení Československé republiky uvede cellista Eduard Šístek a klavírista Miroslav Sekera výběr z vrcholných děl české vážné hudby. Koncert se koná na rezidenci velvyslankyně ČR v Haagu.

14.2.2018

Filmklub únor – Vrchní, prchni!

Ve středu 14. února vás srdečně zveme do Českého centra na další večer filmového klubu. V letošním roce je program ve znamení stého výročí vzniku Československé republiky. Uvidíte vrcholná díla české a československé kinematografie. Každý film uvede zvláštní host. Tentokrát jsme pro vás vybrali oblíbenou filmovou komedii z dílny autorské dvojice Svěrák a Smoljak „Vrchní, prchni!“. Snímek představí náš bývalý kolega Filip Bloem.

20.2.2018    |    27.2.2018

Berlinale highlights Rotterdam

Čtyři evropské země, čtyři oceněné filmy. Kdo se v uplynulých letech nedostal na Berlínský filmový festival, má možnost vidět v rotterdamském kině LantarenVenster několik snímků, které tam vzbudily pozornost. Během dvou úterních večerů, 20. a 27. února, se zájemcům nabízí dvouprogram, dva krát dva zajímavé filmy.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

15. 01. 2018

Filmový klub Českého centra 2018

Ve středu 10. ledna proběhl první letošní filmový klub Českého centra v Rotterdamu. Filmový klub je v roce 2018 ve znamení stého výročí založení ČSR. Promítání úvodního snímku Bílá nemoc, slavnostně zahájila velvyslankyně ČR v Nizozemsku, Jana Reinišová. V rámci večera promluvila také překladatelka Karla Čapka do nizozemštiny, Irma Pieper.

13. 12. 2017

Vánoční koncert 2017

V sobotu 9. prosince pořádalo České centrum, ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Haagu a agenturou CzechTourism Benelux, Vánoční koncert ve městě Haag. V kostele sv. Jakuba a Augustina vystoupila sopranistka Karolína Janů v doprovodu klavíristky Justyny Jarzab a hobojisty Jiřího Sejkory. Zazněla vybraná díla známých skladatelů a klasické české koledy.

29. 11. 2017

IDFA 2017

Ve dnech 15.–26. listopadu se konal v Amsterdamu 30. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu IDFA 2017. Festival nabídl rekordní účast českých filmů v hlavním programu i v neveřejné sekci Docs for Sale. V soutěžní sekci programu se představily dva dokumenty Nic jako dřív a Švéd v žigulíku, v kategorii Masters byl uveden snímek Svět podle Daliborka.

29. 11. 2017

Malý filmový festival českých filmů v Groningenu

V pátek a v sobotu 24.–25. listopadu uspořádalo České centrum ve spolupráci s honorárním konzulem ČR v Groningenu a Institutem dokumentárního filmu malý filmový festival. V Hampshire Plaza v Groningenu mohli diváci shlédnout čtyři pozoruhodné české dokumentární filmy – FC Roma, Bratříček Karel, Zkáza krásou a Normální autistický film. Hostem pátečního Q&A byl Tomáš Bojar, jeden z režisérů a scénáristů filmu FC Roma.

Videa

Video placehodler