Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.4.2020    |    31.12.2020

Č!Knihožrouti / TSJ!Boekenvreters

Každý týden vám v krátkém videu přestavíme nejen překlad české literatury do nizozemštiny, ale také lidi, kteří se o něj zasloužili.

18.5.2020    |    4.6.2020

Sledujte hudební festival Pražské jaro v pohodlí vašeho pokoje!

Od 18. 5. do 4. 6. 2020 nabídne síť Českých center významný hudební festival Pražské jaro on-line do celého světa

14.5.2020

Online přednáška o proměnách češtiny 14. 5. v 18 hodin - pouze v češtině!

Přednáška Mgr. Michaely Liškové, Ph.D. na téma "Pružná stabilita ve slovní zásobě češtiny" se bude věnovat soudobým proměnám slovní zásoby češtiny.

25.4.2020

Exkluzivně pro Česká centra: Jiří Stivín a Dividlo

Česká centra nabízí ve svém pilotním projektu exkluzivní live-stream hudební revue Dividlo Jiřího Stivína. Hudebník, Fotograf a filmař Jiří Stivín ve svém projektu Dividlo cituje ze známých obrazových kreací hvězdné elity českého i slovenského filmového a hudebního umění. Hudba a výtvarné umění je zde použito k neobvyklým improvizacím přímo na pódiu. Jde o one man show, kde nedílnou složkou celého představení je filmová projekce. Zazní barokní hudba, improvizace, jazz, šanson i mluvené slovo.

10.4.2020    |    31.1.2021

ODLOŽENO: Nová výstava v Muzeu Komenského: Comenius en de Reformpedagogiek

V Muzeu Komenského v Naardenu můžete od 10. dubna navštívit novou výstavu zaměřenou na pět velkých osobností, které se podílely na formování nových způsobů vzdělávání ve 20. století: Maria Montessori, Peter Petersen (jenský plán), Helen Parkhurst (daltonská škola), Célestin Freinet a Rudolf Steiner (volná škola).

Čeští surrealisté v Utrechtu: výstava Tranen van Eros

Surrealismus je obecně vnímán jako mužské umělecké hnutí s nejznámějšími jmény Dalí, Magritte nebo Ernst. Surrealisticky však tvořily i ženy. Také tímto aspektem se mimo jiné zabývá výstava De tranen van Eros, která je k vidění v Centraal Museu v Utrechtu. Mezi vystavenými autory jsou také Toyen a Jindřich Štýrský.

ČESKÁ CENTRA

#Č!Knihožrouti

Novinky