Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.8.2016

Beethoven Festival - Domenica Trio

Český violoncellista Petr Nouzovský vystoupí na konci srpna za podpory českého centra na Beethovenově festivalu v Zutphenu.

31.8.2016

Noc na Karlštejně

U příležitosti letošního 700. výročí narození císaře Karla IV. uvádí filmový klub Českého centra 'Noc na Karlštejně', jeden z nejoblíbenějších českých filmových muzikálů.

14.9.2016    |    18.9.2016

NEU NOW - Topos Kolektiv

Od 14. do 18. září se na Westergasfabriekterrein v Amsterodamu koná Neu Now Festival, podium pro mladé nadané umělce z celé Evropy. Z Česka se letos za podpory Českého centra zúčastní Topos Kolektiv.

17.9.2016    |    8.1.2017

Josef Koudelka - Exiles/Wall

Nizozemské Foto Museum uvede 17. září 2016 první velkou výstavu děl Josefa Koudelky, která v takovémto rozsahu budou v Holandsku k vidění poprvé.

22.9.2016

Evropský den jazyků - Rotterdam

Tradiční oslava Evropského dne jazyků pro nizozemské středoškoláky na podporu výuky cizích jazyků (včetně češtiny). Sdružení Eunic a Evropská komise připravila krátké jazykové workshopy, které hravou formou představují jazykovou rozmanitost Evropy. Obdobný program je ve stejný den nabízen i v Haagu. České centrum tuto akci koordinuje.

5.10.2016

Film: Odcházení

Film Odcházení se bude promítat v rámci filmového klubu Českého centra při příležitosti nedožitých osmdesátých narozenin Václava Havla.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

08. 07. 2016

Fashionclash 2016

Mezinárodní festival módního designu Fashionclash v Maastrichtu přivítal ve dnech 30. června až 3. července návrháře a umělce spjaté s módou a designem z celého světa. Za podpory Českého centra v Nizozemsku se zde představili Sofya Samareva, módní kolektiv dry milk of virgin mary a šperkařské sdružení UNOSTO. Dále do Maastrichtu zavítali Hana Frišonsová & Michaela Karásek Čejková, Petra Pitelková se značkou Petiteé, Roman Častulík, Pavlína Miklasová, Martina Martišková, Lucie Erban Marešová, tvořící pod značkou LEM a výrobci designových interiérových doplňků Fain Wood.

06. 06. 2016

František Škroup

2. června 2016 jsme si připomněli 215. výročí narození skladatele české hymny Františka Škroupa, který je pohřben na rotterdamském hřbitově Algemene Begraafplaats Crooswijk. Při této příležitosti promluvila velvyslankyně České republiky v Nizozemsku paní Jana Reinišová,ředitelka archivu města Rotterdam Jantje Steenhuis a ředitelka Českého centra Rotterdam Hana Schenková. Během ceremoniálu zazněla česká hymna "Kde domov můj".

01. 06. 2016

GO SHORT 2016

Mezinárodní festival krátkých filmů Go Short, který se konal od 6. do 10. dubna v Nijmegenu, letos uvedl snímek Jiřího Krupičky a Matouše Valcháře „O chlápkovi a jeho ženě“ (A Story About Guy and His Wife). Foto © GO SHORT

19. 05. 2016

Noc evropské literatury 2016

V Amsterdamu se dne 11.5.2016 konala Noc evropské literatury, pořádaná ve spolupráci se sítí evropských kulturních středisek EUNIC. Tvůrci z různých evropských zemí debatovali na téma „Europe´s intimate territories“. Co je pro vás magické, rajské místo? A co je nejhorší místo, na kterém jste kdy byli? To byly ústřední otázky, nad kterými se autoři zamýšleli, a které provázely posluchače v průběhu večera.

Videa

Video placehodler